Zmień rozmiar tekstuDział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Regulamin forum serwisko.pl
PostNapisane: 8 sie 2013, o 22:27 
Administrator

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 18:49
Posty: 9
1. Portal społecznościowy serwisko.pl wraz z forum jest miejscem wymiany informacji na
tematy głównie związane z serwisowaniem sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, ale także na wszystkie tematy, które poruszają użytkownicy forum w odpowiednio przeznaczonych do tego działach.
2. Założyciel forum tj. zespół serwisko.pl zarządza nim wraz z administratorami i moderatorami forum, którzy mogą, ale nie muszą być należeć do zespołu serwisko.pl.
3. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r.
Nr 101, poz. 926) serwisko.pl nie przekazuje informacji odnośnie danych użytkowników
żadnym instytucjom czy osobom prywatnym. Wszystkie dane w bazie danych są dostępne tylko dla serwisko.pl. Zastrzegamy sobie jednak prawo do przekazania informacji tylko i wyłącznie na żądanie uprawnionych Służb Ochrony Państwa jeżeli zostanie wszczęte jakiekolwiek postępowanie mające związek z informacjami publikowanymi na naszym Forum.
4. Rejestrując się na forum, użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie informacji przekazywanych drogą e-mailowa lub PW związanych z życiem, funkcjonowaniem forum oraz ofert zaprzyjaźnionych stron partnerów.
5. Każdy użytkownik zamieszcza na forum swoje komentarze i przemyślenia wyłącznie na
własną odpowiedzialność. Użytkownik umieszczając informacje na forum ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść oraz za konsekwencje stosowania jego porad lub
wykorzystywania tych informacji przez inne osoby korzystające z forum.
6. Każdy użytkownik powinien mieć wypełniony zgodnie z prawdą profil celem ułatwienia
komunikacji między użytkownikami na forum. Jeżeli upomniany użytkownik ponownie łamie ten punkt może zostać ukarany zgodnie z punktem 22 niniejszego Regulaminu.
7. Zakładając nowy temat użytkownik ma obowiązek nadania mu odpowiedniego tytułu, aby
było oczywiste czego dotyczy dyskusja w nim prowadzona.
8. Podczas zakładania nowego wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum, nie toczyła (pomocny tu będzie przycisk "Szukaj" znajdujący się po prawej stronie u góry forum)
9. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum, w wiadomościach prywatnych (PW)
oraz mailach wysyłanych przez forum treści sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej etc. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa innych osób itp. Wszelkie tego typu przypadki będą od razu traktowane zablokowaniem lub usunięciem z forum.
10. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum, w PW oraz mailach wysyłanych przez forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady etykiety. W przypadku niekulturalnego i nagannego zachowania użytkownika wobec innych natychmiastowo będą wyciągane konsekwencje w postaci czasowej lub dożywotniej blokady konta. Groźby w stosunku do innych użytkowników będą skutkowały minimum 6 miesięczną lub całkowitą blokadą konta.

UWAGA !!!
Forum serwisko.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku wysyłania przez użytkowników w/w treści poprzez PW. Wiadomości te są własnością prywatną użytkowników i w ich interesie jest załatwianie spraw we własnym zakresie. Serwisko.pl nie będzie stroną w żadnej sprawie i nie będzie zabierało głosu. Wyjątkiem od tego zapisu są sytuacje, w których występują groźby karalne przepisami prawa lub jeżeli obrażani są pracownikami forum, Administratorzy lub Moderatorzy za wykonywanie swoich czynności.
11. Na forum niedopuszczalne jest umieszczanie treści zawierających przekazy reklamowe z wyjątkiem odpowiednio przeznaczonych do tego działów oraz tylko i wyłącznie za zgodą zespołu serwisko.pl.
12. Nie jest mile widziane pisanie postów nie na temat (tzw. OT), w szczególności w działach technicznych.
13. Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" czyli dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści np.: „Ok", „Aha", „Popieram", „Super”, „Piękna” itp., mające na celu jedynie zwiększenie "rangi" na forum (posty nie są zliczane w każdym dziale). Osoby notorycznie łamiące ten punkt otrzymają od serwisko.pl OSTRZEŻENIE.
14. Niedopuszczalne jest wstawianie w podpisie i profilu użytkownika treści opisanych w
punktach 9, 10 i 11 niniejszego Regulaminu oraz zbyt dużych obrazków powodujących
nieczytelność poszczególnych wątków lub zawierających reklamy komercyjne nie uzgodnione z serwisko.pl. Reklamowanie niekomercyjnych stron prywatnych jest dozwolone tylko i wyłącznie za zgodą serwisko.pl, jednak wolno podać do nich link tylko jeden raz (ewentualnie dozwolone jest umieszczenie linka do własnej strony w podpisie). Powtarzające się linki w różnych wątkach będą usuwane.
UWAGA !!!
Podpis (razem z obrazkiem) nie powinien przekraczać rozmiaru 4 linijek tekstu.
Maksymalny rozmiar obrazka/bannera umieszczonego w podpisie, pod warunkiem, że nie ma
nad/pod nim tekstu to 500px × 150px (wielkość w miarę rozsądku). Jeżeli nad/pod obrazkiem
znajduje się tekst jego wysokość musi być mniejsza (patrz 1 zdanie).
Nie przestrzeganie tych zapisów będzie skutkowało natychmiastowym usunięciem wszystkiego co jest w podpisie.
Serwisko.pl nie jest zobowiązany informować osoby zainteresowanej o usunięciu podpisu niezgodnego z Regulaminem Forum.
15. Na forum dopuszczalne jest używanie avatarów jednakże jego wielkość nie powinna być większa niż 20 kB. Większe avatary będą usuwane przez administratora bez obowiązku poinformowania o tym fakcie osoby zainteresowanej. Użyte avatary nie powinny nawiązywać swoją tematyką do treści opisanych w punktach 9, 10 i 11 niniejszego Regulaminu.
16. Nie piszemy wielkimi literami chyba, że sytuacja tego wymaga. Pisanie dużą czcionką oznacza bowiem to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników lub innych znaków specjalnych. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie w Twoim poście, możesz użyć do tego funkcji, które są dostępne w górnej części okna, w którym piszemy wiadomość. Znajdziesz tam także emoty, które mogą zostać użyte do podkreślenia emocji wyrażanych w Twojej wypowiedzi. Nie należy ich nadużywać, gdyż czytanie staje się uciążliwe.
17. Nie powinno się cytować długiej wypowiedzi tylko po to, by dopisać np.: "Zgadzam się!".
Cytujemy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
Pytania i wypowiedzi formujemy w ten sposób, aby temat oddał poprawnie zawartość Twojej
wiadomości oraz sens tego, co chcesz przekazać. Napisz tak żeby inny użytkownicy nie tracili
czasu na zastanawianie się o co Tobie chodzi. Pamiętaj, że pomoże to w przyszłości innym
użytkownikom na szybkie znalezienie informacji ich interesujących. Nie zadajemy pytań typu:

Mam problem", „Czy wiecie ?" itd.
UWAGA!!!
Posty z tematami typu: „Mam problem", „Czy wiecie ?" itd. mogą być natychmiast usuwane lub
przenoszone w odpowiednie miejsce przez administratorów i moderatorów. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzała, użytkownik może otrzymać OSTRZEŻENIE.
18. Każda wartość merytoryczna przekazana przez użytkowników jest jawna i ogólnodostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Działy związane z Forum Technicznym są dostępne dla wszystkich, dlatego też zaleca się nie ujawniania informacji związanych z danymi wrażliwymi, które mogą być wykorzystane przez niepowołane osoby.
19.Serwisko.pl zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w punktach 9, 10 i 11 niniejszego Regulaminu oraz te, które w jego ocenie lub ocenie wyznaczonych przez niego Administratorów i Moderatorów, naruszają postanowienia Regulaminu. Serwisko.pl wraz z Administratorami i Moderatorami zastrzegają sobie prawo do swobodnej oceny czy dane treści naruszają postanowienia Regulaminu. Wszelkie zmiany lub usuwanie publikowanych treści mogą być dokonywane bez powiadamiania osób zainteresowanych, w szczególności autorów zmienianych bądź usuwanych wiadomości.
20. Użytkownik wypowiadając się na forum wyraża zgodę na umieszczenie wypowiedzi lub jej fragmentów w innych publikacjach forum. Serwisko.pl może dysponować w dowolny sposób każdą treścią umieszczoną na forum, jednak odpowiedzialność za nią oraz jej umieszczenie ponosi wyłącznie jej autor, bez względu na dalsze dysponowanie nią przez serwisko.pl.
21. W przypadku gdy pojawią się jakiekolwiek przesłanki świadczące o działaniu przeciw Serwisko.pl (w każdym tego słowa znaczeniu), serwisko.pl zastrzega sobie prawo do ukarania użytkownika z usunięciem jego konta włącznie. Decyzje serwisko.pl są niepodważalne, a możliwe do dyskusji jedynie przy podaniu konkretnych argumentów przez zainteresowanego.
22. Użytkownik może zostać obarczony karą za swoje postępowanie w postaci:
- upomnienia słownego przekazanego wiadomością prywatną (PW);
- upomnienia widocznego publicznie na forum w postaci OSTRZEŻENIA - czas trwania
ostrzeżenia - 7 dni;
- upomnienia widocznego publicznie na forum w postaci MODEROWANIA - czas trwania
moderacji - 14 dni (wiadomości przed pojawieniem się na forum są filtrowane i akceptowane
przez serwisko.pl)
- upomnienia widocznego publicznie na forum w postaci UCISZENIA - czas trwania uciszenia - 21 dni (brak możliwości wysyłania wiadomości);
- w sytuacjach skrajnych całkowitego zablokowania użytkownika włącznie z jego usunięciem
(rażące naruszenie Regulaminu).
W zależności od ilości kar i ich wagi użytkownik zostanie ukarany wg poniższego schematu:
1. po 3 ostrzeżeniach w ciągu 6 miesięcy - ban na 30 dni
2. po 3 ostrzeżeniach w ciągu 3 miesięcy - ban na 90 dni
3. po 3 ostrzeżeniach w ciągu 1 miesiąca - ban na 120 dni
4. po 3 moderacjach/uciszeniach w ciągu 6 miesięcy - ban na 90 dni
5. po 1 moderacji/uciszeniu i 2 ostrzeżeniach w ciągu 6 miesięcy - ban na 60 dni
6. po 2 lub 3 moderacjach/uciszeniach w ciągu 2 miesięcy - ban na 120 dni
7. po 1 moderacji/uciszeniu i 2 ostrzeżeniach w ciągu 2 miesięcy - ban na 90 dni
8. po 2 lub 3 moderacjach/uciszeniach w ciągu 1 miesiąca - ban na 150 dni
9. po 1 moderacji/uciszeniu i 2 ostrzeżeniach w ciągu 1 miesiąca - ban na 120 dni
Schemat jest przykładowy i serwisko.pl może w przypadku innych zestawień zastosować karę
według uznania.
23. Korzystanie z dwóch albo większej ilości kont skutkuje natychmiastowym, dożywotnim banem.
24. Udostępnianie swojego konta osobom trzecim do jakichkolwiek działań związanych z poruszaniem się po forum będzie skutkowało natychmiastowym banem włącznie z możliwością usunięcia konta.
25. Serwisko.pl dołoży wszelkich starań w celu prawidłowego działania forum.
26. Serwisko.pl zastrzega sobie prawo do wyłączenia serwisu bez podawania przyczyn takiego działania.
27. Serwisko.pl jest zdecydowanie przeciwne łamaniu Regulaminu oraz wszystkich przepisów prawa. Istnieje prawdopodobieństwo, że niektórzy użytkownicy nie będą chcieli przestrzegać Regulaminu i/lub innych obowiązujących przepisów lub norm, a czego może nie zauważyć zespół serwisko.pl, Administratorzy lub Moderatorzy forum i poprzez to nie będzie reakcji z ich strony. Jeżeli widzisz informacje i zachowania, które według Ciebie są niezgodne z Regulaminem, naruszają Twoje dobra osobiste itp. to prosimy o niezwłoczny kontakt z zespołem serwisko.pl, Administratorami lub Moderatorami forum.
28. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania. O ewentualnych zmianach Regulaminu użytkownicy forum mogą, lecz nie muszą być informowani. Każdy z użytkowników forum ma obowiązek we własnym zakresie dbać o znajomość Regulaminu w jego aktualnie obowiązującym brzmieniu. Rejestracja oraz każdorazowe korzystanie z forum jest jednoznaczne z potwierdzeniem znajomości niniejszego Regulaminu w jego obowiązującej wersji oraz jego akceptacją i zobowiązaniem do jego przestrzegania.
29. Zmiany w niniejszym Regulaminie mogą być dokonane przez serwisko.pl na wniosek własny lub zgłoszony przez użytkowników.
30. Regulamin podlega ogłoszeniu i umieszczeniu na stronie internetowej forum.
31. Zapoznanie się z Regulaminem jest jednoczesną jego akceptacją. Nieznajomość niniejszego Regulaminu nie zwalnia użytkowników forum z przestrzegania jego zasad.
32. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wszelkie decyzje podejmuje Zarząd serwisko.pl oraz zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa.
33. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia.
Informacje w portalu http://www.serwisko.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych. Jedynie użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść. Hasła, adresy e-mail oraz numery IP są szyfrowane w bazie danych i jedynie administrator jest w stanie odczytać te informacje. Serwisko.pl jest przeciwne łamaniu prawa, jednak może się zdarzyć, że niektórzy użytkownicy nie przestrzegają naszego Regulaminu. Jeżeli zobaczyłeś wiadomość lub plik, który twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza twoje dobra osobiste, prosimy o natychmiastowy kontakt z administratorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
610nm Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO