Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

naprawalaptopow.pl

Adres: 

61-126 Poznań

Rynek Śródecki 13/14

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Co wyróżnia nasz serwis laptopów:

  • bezpłatna diagnoza Od momentu otrzymania uszkodzonego sprzętu mija maksymalnie 3 dni robocze do wykonania diagnozy. Po ustaleniu przyczyn usterki – kontaktujemy się w celu konsultacji. Diagnoza jest bezpłatna nawet, gdy rezygnujesz z usługi naprawy.
  • pisemna gwarancja na wykonane usługi nawet do 12 m-c Na wszystkie naprawy i usługi udzielamy pisemnej gwarancji do 12 m-c. Nowe części posiadają gwarancję producenta. Wyjątkiem są laptopy, które zostały zalane.
  • profesjonalnie wyposażone laboratorium serwisowe Aby zapewnić możliwie najlepszą jakość oferowanych usług laboratorium znajduje się w strefie EPA (ESD Protected Area) zapobiegając niebezpiecznym nagłym wyładowaniom elektrostatycznym ESD. Ponadto laboratorium wyposażone zostało w najwyżej klasy półautomatyczne urządzenie naprawcze Summit 750 służące do montażu i demontażu elementów typu PBGA, BGA, uBGA, CSP, Flip Cart oraz SMD. Nasi technicy są przeszkoleni i certyfikowaniu przez międzynarodową organizację IPC, która szkoli elektroników na całym świecie.
  • szybkość i wysoka jakość napraw Posiadamy na miejscu ogromne zaplecze podzespołów zamiennych nowych i używanych do większości modeli laptopów, komputery po zalaniu naprawiane są od ręki, po wykonaniu naprawy komputery poddawane są 22 obowiązkowym i 7 opcjonalnym testom z których pisemny raport otrzymuje klient.
  • naprawa laptopów wszystkich marek

Witamy w naszym serwisie!

Nie napiszemy Ci, że powinieneś wybrać właśnie nas. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Mamy w swoim gronie doświadczonych speców, przygotowaliśmy im profesjonalne stanowiska pracy i zaplecze sprzętowe. Dla Ciebie liczy się to, czy laptop zostanie dobrze naprawiony. To Ty podejmujesz ostateczną decyzję

 

Konstrukcja laptopa sprzyja osadzaniu się na nim brudu. Najbardziej narażonymi na zabrudzenia elementami są klawiatura, matryca i układ chłodzenia. Pierwsze mają w zasadzie wpływ przede wszystkim na wrażenia wizualne, jednak zakurzony wentylator może znacznie skrócić żywotność sprzętu. Zatem jak prawidłowo czyścić laptopa?


Brudna matryca czy klawiatura nie uszkodzą laptopa, lecz obniżą jego walory estetyczne. Spadnie też komfort pracy – tłuste klawisze i upaćkany ekran nie wpływają pozytywnie na funkcjonowanie. Poważnym problemem jest za to kurz osadzający się w układzie chłodzenia laptopa. Powoduje on wzrost częstotliwości pracy wentylatora na pełnych obrotach oraz obniżenie czasu pracy na baterii. Niewydajny układ chłodzenia może także spowodować przegrzewanie się układów na płycie głównej, co często prowadzi do trwałej usterki i drogiej naprawy. W celu utrzymania pełnej sprawności laptopa zaleca się regularne czyszczenie oraz raz w roku wymianę past termoprzewodzących na układach BGA oraz procesorze.

Jak prawidłowo czyścić laptopa?

Aby samodzielnie wykonać czyszczenie laptopa, potrzebne będą:

2x szmatka z mikrofibry, koszt ok. 10 zł,
sprężone powietrze w puszce, koszt ok. 20 zł,
specjalne, nawilżone szmatki przeznaczone do czyszczenia ekranów LCD koszt ok. 10 zł,
chwila wolnego czasu. ;-)
Wszystkie powyższe produkty można kupić w sklepie komputerowym lub ze sprzętem RTV/AGD.

Czyszczenie ekranu w laptopie

Należy przygotować dwie szmatki z mikrofibry oraz płyn do mycia szyb (jeżeli nie posiadamy specjalnych szmatek do czyszczenia ekranów LCD). Jedną z nich należy spryskać płynem, by była lekko wilgotna. Uwaga, w żadnym wypadku nie należy pryskać bezpośrednio na matrycę, ponieważ spływające krople mogą dostać się pod obudowę i spowodować zwarcie! Po przetarciu ekranu wilgotną szmatką, drugą z nich należy wytrzeć ekran do sucha. Jeżeli efekt nie jest zadowalający, czynność należy powtórzyć do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

czyszczenie ekranu w laptopie

Do czyszczenia laptopa na co dzień należy używać ściereczek przeznaczonych do wycierania ekranów LCD. Ściereczki takie nawilżone są specjalnym środkiem do czyszczenia usuwającym brud i tłuste plamy. Nie zaleca się czyścić ekranu suchymi ręcznikami papierowymi ani kawałkami materiału, ponieważ mogą one porysować ekran.

Czyszczenie obudowy laptopa

Najczęstszym problemem są widoczne odciśnięte, tłuste ślady palców na obudowie. Szczególnie dotyczy to obudów typu glare, czyli świecących. Widać na nich praktycznie każdy dotknięty odcisk palca. Obudowę laptopa powinniśmy czyścić ściereczką z mikrofibry. Jeżeli zabrudzenia są spore, możemy ją delikatnie nawilżyć wodą. Jeżeli na obudowie znajdują się zabrudzenia, których nie możemy doczyścić, możemy wspomóc się np. płynem do mycia szyb.

Czyszczenie klawiatury w laptopie

Kurz, brud, okruszki jedzenia – to wszystko znajduje się pod i pomiędzy płytkami klawiszy. Z czasem może spowodować to utrudnienie w funkcjonowaniu klawiatury, ponieważ mechanizm (mocowanie i zawieszenie) może zostać zablokowany przez niepożądane elementy.

Aby wyczyścić klawiaturę, należy użyć sprężonego powietrza psikając nim między klawiszami. Jeżeli chcesz bardzo dokładnie wyczyścić swoją klawiaturę, to można użyć do tego celu szczoteczki do zębów lub pędzla i “wymieść” z ich pomocą zabrudzenia nagromadzone pod płytkami. Można wspomóc się także kartkami samoprzylepnymi i wsuwanie je pomiędzy płytki przycisków. Nie zaleca się ich odrywania, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie mocowania, na którym znajduje się klawisz.

czyszczenie klawiatury w laptopie

Z zewnątrz płytki klawiatury należy czyścić zwilżoną szmatką, każdą z osobna. Czynność może być nieco nużąca, jednak znacząco poprawia ona komfort pisania.

Czyszczenie układu chłodzenia w laptopie

Pierwszym sygnałem oznaczającym konieczność wyczyszczenia układu chłodzenia jest zwiększona temperatura pracy, bardziej niż zwykle nagrzana obudowa oraz głośniejsza praca wentylatora. By zapewnić odpowiednią temperaturę, musi on pracować o wiele szybciej. Niestety nawet wentylator działający na pełnych obrotach może nie zapewnić odpowiedniego przepływu powietrza, co nierzadko prowadzi do zawieszania się bądź wyłączania komputera. By wyczyścić układ chłodzenia, należy wyłączyć laptopa i odłączyć go od źródeł zasilania, odszukać na obudowie kratki z wylotem gorącego powietrza i “przedmuchać” sprężonym powietrzem. W zależności od budowy laptopa i ilości nagromadzonego kurzu, zabieg taki może całkowicie wyeliminować problem z przegrzewaniem, jeżeli zabrudzenie nie było znaczne. W przypadku, gdy układ chłodzenia jest mocno zabrudzony kurzem, próba przedmuchania może spowodować przesunięcie kurzu w głąb laptopa i całkowite zablokowanie łopatek wentylatora. Najlepszy efekt można osiągnąć wymontowując cały układ chłodzenia i wyczyszczenie go poza laptopem oraz wymieniając pasty termoprzewodzące na nowe.

czyszczenie układu chłodzenia w laptopie

Uwaga! Przed użyciem sprężonego powietrza należy mocno wstrząsnąć puszką! Zawsze psikamy w pozycji pionowej, nigdy do góry nogami. Jest to o tyle ważne, gdyż sprężone powietrze w pozycji odwrotnej może działać jak zamrażacz – w efekcie na podzespołach mogą osadzić się kropelki wody!

 

 

 Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Komputery stacjonarne Poznań ], [ Pogwarancyjna naprawa Konsole do gier Poznań ], [ Pogwarancyjna naprawa Laptopy, Netbooki Poznań ], [ Pogwarancyjna naprawa Tablety, E-booki Poznań ],

Serwis pogwarancyjny Poznań
naprawalaptopow.pl

Serwis gwarancyjny Poznań
naprawalaptopow.pl

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Komputery stacjonarne :
-

Acer


-

Apple


-

Asus


-

Benq


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

HP


-

Komputery Składane


-

Lenovo ,IBM


-

Samsung


-

Sony


-

USŁUGA: czyszczenie,konserwacja


-

USŁUGA: instalacje sieci komputerowych


-

USŁUGA: odzyskiwanie danychKonsole do gier :
-

Microsoft XBOX


-

Nintendo


-

Sony PlayStationLaptopy, Netbooki :
-

Acer


-

Apple


-

Aristo


-

Asus


-

Benq


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

Gateway


-

Gericom


-

HP, Compaq


-

Lenovo, IBM


-

Maxdata


-

MSI


-

Packard Bell


-

Samsung


-

Sony


-

Toshiba


-

Inne / Pozostałe


-

USŁUGA: czyszczenie,konserwacja


-

USŁUGA: odzyskiwanie danychTablety, E-booki :
-

Acer


-

Ainol


-

Apple


-

Archos


-

Asus


-

Dell


-

Goclever


-

HP Compaq


-

HTC


-

Huawei


-

Kindle


-

Lark


-

Lenovo, IBM


-

Manta


-

Modecom


-

Motorola


-

NavRoad


-

Nook


-

Onyx


-

Overmax


-

Pocketbook


-

Prestigio


-

Samsung


-

Sony


-

Toshiba


-

TracerFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Serwis naprawa komputerów stacjonarnych Poznań :


Błędy w wyświetlanym obrazie, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią LAN i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się komputer, wymiana materiałów eksploatacyjnych, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza komputera, Reballing układów BGA, przegrzewanie. Odwirusowanie - usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: karta graficzna, klawiatura, wentylator, karta dźwiękowa, procesor, pamięć, dysk twardy, płyta główna, myszka, zasilacz komputerowy, dysk SSD, napęd, czytnik. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odzyskiwanie danych - skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników.


Serwis naprawa konsoli do gier Poznań :


Wymiana i naprawa napędów DVD, blu-ray oraz flash, zasilaczy, czerwonej / żółtej diody, laseru, kontrolerów, padów, ps move, kinect, gniazd HDMI i USB, płyt głównych, 1 Czerwona Dioda E6x, Rod 3 Czerwone Diody E7x REFLOW, Rod 3 Czerwone Diody E7x Reballing , REFLOW, Reballing układu BGA. Konserwacja, czyszczenie konsoli - wiatraka i układu chłodzenia, wymiana pasty termoprzewodzącej, montaż dodatkowego chłodzenia, regeneracja płyt, czyszczenie wymiana pasty pod procesorami, czyszczenie po zalaniu, przywracanie systemu, upgrade / downgrade systemu. Naprawa usterek: na ekranie pojawiają się artefakty, napęd nie czyta płyt DVD lub czyta bardzo długo, nie uruchamia się konsola, pojawia się błąd na ekranie, świecą się trzy czerwone diody, konsola uruchamia się i jest dźwięk ale nie ma obrazu, brak połączenia padów z konsolą, przegrzewanie konsoli, nie startuje lub zawiesza się. Konsola włącza się wraz z błędami E64, E65, E71, E73, E74, E79.


Serwis naprawa laptopów, netbooków Poznań :


Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: matryc LCD/ LED i inwerterów, świetlówek wyświetlacza, klawiatur, dysków twardych, pamięci, układów graficznych - reballing BGA, obudów i zawiasów laptopa, gniazda zasilania, napędów czytników optycznych CD / DVD / Blu-ray, płyt głównych po zalaniu, baterii, kart WiFi, gniazd słuchawkowych, gniazd USB, wymiana wtyczek, układu zasilania i sterowania, gniazd procesora, gniazd pamięci. Czyszczenie wnętrza i układu chłodzenia z wymianą materiałów termoprzewodzących - wymiana past i termopadów oraz czyszczenie radiatora i wiatraka. Pomoc przy instalacji i konfiguracji połączenia z internetem, dostępu do internetu, bezprzewodowego Internetu, sieci WiFi. Odzyskiwanie danych z: skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, uszkodzonych kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników, wszelkich innych nośników pamięci. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja: sprzętu sieciowego, sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, printserwerów, kamer IP, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odwirusowanie czyli usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Modernizacja notebooków - wymiana procesorów, rozbudowa pamięci. Usterki: brak obrazu na monitorze, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią Lan i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się laptop, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza laptopa, przegrzewanie laptopa, pęknięta matryca, buczący wiatrak, ciemny obraz, nie włącza się, uszkodzone zawiasy, pęknięta obudowa, laptop po burzy lub zalany, paski na ekranie.


Serwis naprawa tabletów, e-booków Poznań :


Naprawa, serwis i wymiana: wyświetlaczy LCD, głośników, obudów, przycisków, gniazda karty sim i pamięci, wymiana dotyku (digitizera), mikrofonu, buzzera, gniazda ładowania oraz słuchawek, zasilacza i ładowarki, płyty głównej, taśm, złącz USB oraz miniUSB i microUSB , szyby. Problemy: aktualizacja oprogramowania, zmiana języków menu, naprawa po zalaniu lub upadku.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl