Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

ABC - INSTAL Montaż anten Kraków

Adres: 

31-443 Kraków

Łąkowa 6

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Zajmujemy się montażem anten i wykonywaniem instalacji TV w Krakowie i okolicach. Anteny i cyfryzacja TV to nasza specjalność. Głównie w tym kierunku zdobywamy wiedzę, bo to nie tylko nasze zajęcie ale i nasza pasja. 

Prowadzimy także sprzedaż części do wykonania instalacji antenowych, multiswitch, multiroom, DVB-T, zbiorczych i indywidualnych.

Wykonujemy standardowe instalacje antenowe dla domów jednorodzinnych jak również rozbudowane instalacje zbiorcze dla spółdzielni, osiedli i wspólnot mieszkaniowych.

Wykonujemy rozbudowy istniejących instalacji antenowych.
Doradzamy wybór najlepszych i sprawdzonych anten do odbioru telewizji satelitarnej i naziemnej.
Montujemy anteny satelitarne dla telewizji i platform cyfrowych. 

Zajmujemy się także serwisowaniem instalcji i odbiorników satelitarnych.

Przeprowadzamy kompleksowe naprawy i konserwacje.


Kilka słów o instalacjach SAT TV.

Myśląc o antenie satelitarnej należy zacząć od okablowania. Pierwszą zasadą o której nie każdy pamięta, to właściwe rozplanowanie przewodów do miejsc, gdzie będziemy chcieli oglądać TV. Konwerter na antenie musi być połączony z odbiornikiem satelitarnym przewodem i jak na razie nie ma innej opcji. 

Oto więc kilka wskazówek dla osób pragnących wykonać taką instalację. 
Przede wszystkim powinna mieć ona możliwość podłączenia zarówno sygnałów telewizji naziemnej, jak i satelitarnej. Należy wykonać ją tak, aby ewentualna wymiana elementów nie wymagała remontów budowlanych. 

Idealnym rozwiązaniem jest instalacja gwiaździsta, czyli doprowadzenie z punktu centralnego po dwa przewody do każdego punktu, gdzie w przyszłości może być podpięty odbiornik czy to satelitarny czy telewizor.

Przy instalacji multiswitch należy wyprowadzić po 4 przewody na każdego zaplanowanego satelitę, plus dodatkowy na antenę naziemną. Gdy chcemy mieć przyszłościową instalację, wyprowadzamy 9 przewodów (4 na HotBird 13°E, 4 na Astrę 19°E i 1 na naziemną).

Należy pamiętać o odpowiednich przewodach zewnętrznych do anteny i wewnętrznych do pozostałej części instalacji. Firma Triset produkuje sprawdzone kable satelitarne.

Szczególną uwagę zwracamy w przypadku instalacji anteny do elewacji ocieplanej styropianem. Uchwyt antenowy nie powinien być przykręcony bezpośrednio do styropianu. Wykonaliśmy wiele takich instalacji na lata. Więcej w artykule o temacie: "montaż anteny do elewacji ocieplanej styropianem". 

Jeśli myśimy o instalacji na lata należy pomyśleć o aluminiowym uchwycie, aluminiowej czaszy anteny, właściwych przewodach i odpowiednim zamocowaniu takiego zestawu.

Prawidłowo ustawiona antetna na satelitę HotBird13,0°E umożliwia państwu oglądać bez opłat takie programy jak: TVS - TVSilesia, TVN Warszawa, TV Puls, TVP Kultura, iTV, TV Polonia, TELE 5, PATIO TV, 4FUN.TV, POLONIA 1, EDUSAT, VIVA POLSKA, TV BIZNES,  MANGO 24, oraz wiele programów niekodowanych - obcojęzycznych.
W przypadku instalacji "zez" lub konwertera monoblock i dostępu także do satelity Astra19,2°E można dodatkowo oglądać: TV TRWAM, TV POLONIA, TVP KULTURA, TVP HISTORIA, TVP INFO WARSZAWA oraz programy niekodowane obcojęzyczne z tego satelity.


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Inne / Usługi / Sklepy Kraków ],

Serwis pogwarancyjny Kraków
ABC - INSTAL Montaż anten Kraków

Serwis gwarancyjny Kraków
ABC - INSTAL Montaż anten Kraków

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Inne / Usługi / Sklepy :
-

Usługi dla domu / firmyFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Inne / Usługi / Sklepy : Kraków :


Nie dotyczy naprawy i serwisu urządzeń.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl