Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

FOTONAPRAWA Jarosław Piotrowski

Adres: 

20-610 Lublin

Hryniewieckiego 46

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Zakład działa od 1987 r. Wykonujemy naprawy aparatów fotograficznych, obiektywów, lamp błyskowych i innego sprzetu fotograficznego. Wszystkie naprawy wykonujemy na miejscu, terminy od 3 dni roboczych. Na wszystkie naprawy udzielamy 9 miesięcznej gwarancji. Przyjmujemy też naprawy przekazane przez zakłady fotograficzne lub przesłane pocztą. Szczegóły na www.foto-naprawa.pl.

 

Naprawiamy* aparaty fotograficzne cyfrowe i analogowe, obiektywy, lampy i inny sprzęt firm:
Olympus, Canon, Nikon, Minolta, Konica, Sony, Panasonic, Fuji, Yashica Kyocera, HP, Praktica, Pentacon, Contax, Bronica, Mamiya, Hasselblad, Sinar, Ricoh, Samsung, Rollei, Braun, Reflekta, Zeiss, Sigma, Tokina, Cosina, Tamron, Kodak, Icam, Kiev, Zenit, Voigtlander, Kodak, Agfa, Zenit, Praktica.

nie wysuwa się lub nie chowa obiektyw (aparaty kompaktowe) - koszt naprawy do 80-150 zł,
uszkodzone gniazdo kart pamięci (aparaty kompaktowe) - koszt naprawy do 70-100 zł,
uszkodzone zamknięcie komory baterii - koszt naprawy 25-50 zł,
odkurzanie matrycy w lustrzankach bezpłatne na poczekaniu, mycie na następny dzień za 30 zł. Uwaga, nie przyjmujemy usługi czyszczenia matrycy przesyłką. Tylko osobiście.
wymiana ekranu LCD 90-300 zł (część + robocizna), terminy 7 - 30 dni.
obiektyw Canon 17-85 przysłona (wymiana folii); 185 zł.
Nikon D80 blokujący się - migawka/naciąg 240 zł.
Nikon D40 "naciśnij spust powtórnie" - napęd 220 zł

Przyjmujemy zlecenia przesłane pocztą, kurierem (adres: FOTONAPRAWA, ul.Hryniewieckiego 46, 20-610 Lublin) lub dostarczone osobiście, ewentualnie przez współpracujące zakłady fotograficzne.
Koszty naprawy sprzętu dostarczonego osobiście ustalamy w momencie przyjmowania.
Koszty naprawy sprzętu dostarczonego pocztą lub przez osoby trzecie ustalamy telefonicznie z właścicielem sprzętu po sprawdzeniu sprzetu.
Nie zmieniamy kosztów bez uzgodnienia. Jeżeli koszt naprawy okazuje się wyższy od zakładanego klient ma prawo rezygnacji z naprawy bez żadnych opłat.
Sprzęt odsyłamy za pobraniem (płaci się listonoszowi przy odbiorze). Przy przesyłce drobnego sprzętu Pocztą Polską doliczamy 20 zł. Sprzetu wartościowy i delikatny (obiektywy, lustrzanki) odsyłamy kurierem doliczając 30 zł.
Na wszystkie naprawy udzielamy 9 miesięcy gwarancji.

CZYSZCZENIE
Właściciel sprzętu fotograficznego powinien sam dbać o jego czystość gdyż wpływa to na jego sprawność i jakość zdjęć. Co czyścić?
czyszczenie lustra
Zabrudzenia na lustrze nie są widoczne na matówce (w wizjerze) a tym bardziej nie na zdjęciach więc nie należy przesadnie dbać o czystość lustra. Oczyścić je można zdmuchując pyłki powietrzem z gruszki gumowej lub delikatnie!!! przetrzeć wacikiem na patyczku.
czyszczenie matówki
Zabrudzenia, pyłki na matówce są widoczne w wizjerze Choć nie ma ich na zdjęciach to mogą denerwować. Można zdmuchnšć powietrzem z gruszki gumowej. Kategorycznie nie niczym nie wycierać, nie myć. Matówka jest plastikowa i zostają na niej ślady czyszczenia.
czyszczenie matrycy
Pomimo systemów oczyszczania pyłki potrafią się przykleić do matrycy. Objawia się to ciemnymi plamkami powtarzalnymi na zdjęciach w tych samych miejscach. Zalecamy czyszczenie przez zdmuchnięcie powietrzem z gruszki gumowej. Nie polecamy powietrza sprężonego w pojemniku - powodują plamy. Oporne zanieczyszczenia trzeba umyć. Albo w naszym serwisie (30-40 zł) lub można kupić specjalny zestaw do czyszczenia matryc np. na Allegro.
Przy matrycach o bardzo dużej gęstości pixeli takich jak APS-C z 36 mln praktycznie zawsze można znaleźć pyłki na zdjęciach, nie da się wyczyścić idealnie.
czyszczenie optyki obiektywu
Wszelkie ślady palców na obiektywie pogarszają jakość zdjęć. Optykę czyścimy specjalnymi serwetkami (najlepiej jednorazowymi) lub płynami. Należy uważać aby serwetka była czysta i wolna od drobin pisaku gdyż potrafiš one bardzo skutecznie zarysować szkło. Drobne pyłki na obiektywie czy wewnštrz nie majš wielkiego wpływu na jakość zdjęć i raczej nie dają obrazu w postaci plam na zdjęciach. Pyłki w obiektywie sš czesto mylnie obwiniane za efekty jakie daje brudna matryca.

ZASILANIE
Jeżeli aparat po zrobieniu kilku zdjęć wyłącza się to pierwszym podejrzanym jest akumulator czy bateria. Aparaty cyfrowe zwłaszcza starsze potrzebują do pracy dużego prądu. Mogą więc w ogóle nie pracować na zwykłych bateriach (np. R6) lub krótko na alkalicznych (LR6). Najlepszym zasilaniem są akumulatory. Jednak po kilku latach pracy akumulatory tracą swoje własności i wymagają wymiany.
Ważne są też czyste styki. Można przetrzeć je wacikiem lub umyć spirytusem. Czasem jeżeli są podkorodowane trzeba je "podskrobać".
Gdyby aparat w ciągu kilku minut wyczerpywał całą energię z akumulatora musiała by się wydzielić ilość ciepła powodująca że akumulator lub aparat zrobił by się gorący, wręcz parzył by. Może też zdarzyć się usterka elektroniczna dająca efekt wyłączania aparatu przy sprawnym zasilaniu ale to trzeba sprawdzić w warsztacie.


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Aparaty fotograficzne Lublin ],

Serwis pogwarancyjny Lublin
FOTONAPRAWA Jarosław Piotrowski

Serwis gwarancyjny Lublin
FOTONAPRAWA Jarosław Piotrowski

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Aparaty fotograficzne :
-

Benq


-

Canon


-

Casio


-

Fuji


-

HP


-

Kodak


-

Konica Minolta


-

Leica


-

Medion


-

Nikon


-

Olympus


-

Panasonic


-

Pentax


-

Praktica


-

Samsung


-

Sony


-

Inne / PozostałeFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Serwis naprawa aparatów fotograficznych Lublin :


Czyszczenie matrycy, lustra, matówek w aparacie. Naprawa i wymiana wyświetlacza LCD, pierścieni, mechanizmu ustawiania ostrości, mechanizmu zoom w obiektywie, modułu zasilania, autofokusa, spustu migawki, lampy błyskowej, uszkodzonego gniazda pamięci, płyt głównych, nie działających przycisków i przełączników funkcji w aparacie. Naprawa obiektywu po upadku, zanieczyszczeniu. Naprawa błędów zoom error , focus error, turn of the camera wyświetlanych w aparacie fotograficznym. Wymiana elementów BGA, SMD. Obawy: obiektyw nie wysuwa się, Aparat nie włącza się, Aparat robi czarne zdjęcia, są widoczne smugi, Aparat robi nieostre zdjęcia, nie działa zoom.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl