Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

EKTRON JW - RC Model Serwis

Adres: 

01-318 Warszawa

Erazma Ciołka 35 paw. 44

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Serwis modeli i elektroniki RC

Serwis świadczy usługi w zakresie naprawy i regulacji urządzeń elektronicznych związanych z modelarstwem, a szczególnie modelarstwem RC. Wykonujemy naprawy i regulacje urządzeń radiowych służących do sterowania modeli RC (także upgrady oprogramowania - zmiany wersji firmware), zarówno tych profesjonalnych, takich firm jak Hitec, Futaba/Robbe, Sanwa, Graupner, JR, Multiplex, a także innych mniej znanych marek. jak również sprzętu pochodzącego z Dalekiego Wschodu jak: Turnigy, Walkera, Wfly, GWS czy Nikko. Oczywiście jest możliwość sprawdzenia i naprawy sprzętu każdego innego producenta.
Jednocześnie istnieje możliwość naprawy sprzętu starszej generacji, czyli Simprop, Varioprop, Webra, Supranar, Signal FM, Modela, Digital i kilku innych. Można ten sprzęt modernizować i użytkować wszędzie tam, gdzie nie są mu stawiane specjalne wymagania.
Wykonujemy także okresowe przeglądy techniczne urządzeń, poddajemy je dokładnej konserwacji oraz regulacji. Polecamy to szczególnie wszystkim, którzy użytkują swoje urządzenia
w terenie, gdzie podlegają one działaniu różnych czynników atmosferycznych.

W celu usprawnienia obsługi prosimy o wypełnienie
i dostarczenie razem z urządzeniami formularza zlecenia naprawy.

Typy nadajników: z uwagi na swoją konstrukcję można wyróżnić dwa rodzaje nadajników, pierwszy to nadajniki, w których wykorzystano elementy dyskretne i typowe układy scalone do wykonania układów enkodera, czyli układu generującego właściwy sygnał sterujący, drugi rodzaj to wszystkie te urządzenia w których tę część układu wykonano z użyciem mikrokontrolera lub jak kto woli procesora. Pozostała część nadajnika czyli układ wielkiej częstotliwości (w.cz. lub RF bądź HF) i część układów pomocniczych w obydwu rodzajach aparatur jest bardzo podobna. Dysponujemy zapleczem technicznym umożliwiającym pełne sprawdzenie poprawności działania nadajników oraz ich dokładną regulację.
Najczęściej występujące problemy wynikają z dużej dowolności konfiguracyjnej czyli teoretycznie założonej współpracy układu nadajnik/odbiornik, jednak z uwagi na pewne różnice nie zawsze jest to oczywiste. Dodatkowym czynnikiem jest łatwość wymiany tak istotnego elementu nadajnika i odbiornika, czyli kwarcu. Taka praktyka nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, stosowane w USA zalecenia by wymiany kwarcy dokonywał upoważniony serwis ma swoje uzasadnienie i nie ma nic wspólnego z brakiem umiejętności użytkowników-modelarzy. Taka wymiana powoduje niejednokrotnie zmianą dwóch istotnych parametrów nadajnika - pracę na częstotliwości nie będącej środkową kanału oraz zły zakres modulacji, w skrajnych przypadkach powoduje to nie tylko brak współpracy z odbiornikiem, ale także wysyłanie użytecznego sygnału na sąsiednim kanale. Dbałość o stan urządzeń nadawczych i odbiorczych leży
w interesie wszystkich modelarzy.

Odbiorniki: ulegają najczęściej uszkodzeniom mechanicznym, spowodowanych drganiami bądź upadkiem modelu (latającego) na ziemię lub elektrycznym w przypadkach np. zamoknięcia. Oczywiście są także inne przypadki typowe i nie typowe, w końcu to tylko elektronika jak każda inna i psuje się także bez konkretnego powodu. Oczywiście wiele zależy od jakości wykonania i konstrukcji, bowiem niektóre z nich są bardziej podatne na uszkodzenia niż inne.
Od jakiegoś czasu obserwujemy także niepokojące zjawisko pojawiania się na rynku nowych odbiorników
z niedopasowanymi i nie strojonymi właściwie obwodami wejściowymi, skutkuje to ograniczonym zasięgiem
i wrażliwością na zakłócenia pochodzące z innych pasm. Dlatego szczególna uwaga dla wszystkich modelarzy, jeśli zachowanie waszych odbiorników budzi wątpliwości to należy je jak najszybciej sprawdzić i wyregulować. Szczególną uwagę, co do stanu technicznego odbiorników i innych elementów wyposażenia modeli, powinni zwrócić modelarze samochodowi, bowiem właśnie modele samochodów są szczególnie narażone na działanie kurzu i piasku, które nie sprzyjają elektronice.

Prowadzimy także naprawy innych urządzeń elektronicznych stosowanych przez modelarzy RC, są to m.in. regulatory, serwomechnizmy, a także zasilacze i ładowarki oraz różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Elektronika
w zdalnym sterowaniu ma bardzo szerokie zastosowanie
i staramy się swoimi usługami odpowiadać na zapotrzebowanie w tej dziedzinie. Podejmujemy się także modyfikacji systemów RC oraz dostosowania systemów zdalnego sterowania do nietypowych zastosowań.
Dysponujemy m.in. własnymi opracowaniami enkoderów
i dekoderów współpracujących z fabrycznymi urządzeniami RC. Istnieje oczywiście możliwość wykorzystania ich przy budowie własnych urządzeń oraz przy sterowaniu przewodowym
z wykorzystaniem standardowych serwomechanizmów jako elementów wykonawczych. Posiadamy w swych zasobach opisy i dokumentacje różnego typu układów stosowanych
w urządzeniach do zdalnego sterowania, takich jak NE5044, TX-2B (C,D), RX-2B, PT8A977 i innych podobnych. Wspomagamy konstruktorów i hobbystów przy uruchamianiu układów radiowych w szczególności tych do zdalnego sterowania modelami.

Istnieje także możliwość uaktualniania oprogramowania wszelkich programowanych urządzeń RC, które zostały do tego przeznaczone, tj. nadajniki, odbiorniki i inne elementy, jak choćby inteligentne układy stabilizacji lotu dla modeli latających - śmigłowców, wielowirnikowców czy płatowców.


Naprawy i regulacje modeli RC

Oferujemy także usługi związane z naprawą i montażem (składaniem) wszelkiego typu modeli RC. Składamy modele z zestawów RTF, ARF czy innych łaczonych elementów pochodzących od różnych producentów. Składamy także popularne drony – wielowirnikowe (multikoptery) platformy do zabawy i dla profesjonalistów jako sprzęt użytkowy.
Wykonujemy podstawową regulację modeli w ramach ich przygotowania do użytkowania. Regulacja obejmuje zarówno ustwienia mechaniki modelu jak i zaprogramowanie niezbędnych elementów sterowania, czyli nadajników, odbiorników czy populrnych komputerów pokładowych do dronów (wielowirnikowców) - APM (APM2), KKBoard, MulitWii czy NAZA.

Dysponujemy szeroką gamą części zamiennych do modeli seryjnych, a także w przypadkach szczególnych realizujemy indywidualne zamówienia na części sprawadzając je bezpośrednio od dystrybutorów.


Inne usługi

Z dodatkowych usług świadczonych dla modelarzy oferujemy możliwość wycinania styropianowych rdzeni skrzydeł oraz innych elementów (styropodobnych – styrodurowych) i ich montażu. Elementy są wycinane technologią CNC do długości 1000 mm.

Wykonujemy renowacje i naprawy innych elementów modeli, wykonanych zarówno w technologiach tradycyjnych
– drewnianych, jak i laminatowych, oraz naprawiamy pokryciach modeli wykonanych z użyciem papieru japońskiego czy folii termicznych.

RC Hobby serwis

Z uwagi na rosnącą liczbę sprowadzanych z Dalekiego Wschodu zabawek, rośnie liczba użytkowanych urządzeń do zdalnego sterowania. Wbrew pewnym obiegowym opiniom można stwierdzić, że część z nich będzie już niedługo konkurować ze sprzętem markowym dotychczas dostępnym na Polskim rynku, choć oczywiście na razie będzie to konkurencja obejmująca przede wszystkim grupę modelarzy początkujących i tych mniej wymagających, choć może się okazać, że będą oni dysponować urządzeniami o dużo niższej cenie a funkcjonalnie podobnych do aparatur ze średniej półki. Biorąc pod uwagę starania producentów z rejonu Azji o zwiększanie jakości swoich wyrobów może to nastąpić szybciej niż można by tego oczekiwać.


Zabawki RC:

Nikko, Walkera i inne

Wyroby firmy przeznaczone głównie do zabawy dla dzieci z nielicznymi wyjątkami. Elektronika stosowana w tych zabawkach jest na miarę zabawek, zatem są to proste urządzenia, wykorzystujące głównie pasma 27 i 49MHz. Choć coraz więcej jest także tych na 40MHz. To niestety nie jest dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy zajmując się modelarstwem RC oczekują dużej niezawodności swojego sprzętu w tym paśmie i są narażeni na zakłócenia ze strony urządzeń służących do zabawy.
Ważna uwaga, nadajniki i odbiorniki firmy dalekowschodnich dostarczane razem z zestawami gotowych modeli zwykle nie współpracują poprawnie z typowymi nadajnikami
i odbiornikami. Są to systemy cyfrowe oparte o procesory zaprogramowane do współpracy pomiędzy sobą lub oparte
o specjalizowane układy scalone nadajnik/odbiornik. Uwaga ta nie dotyczy wszystkich typów urządzeń dostępnych w zestawach.

 

Serwis innych zabawek elektrycznych i elektronicznych

Naprawiamy nie tylko zabawki elektroniczne, ale także elektryczne. Elektronika coraz częściej trafia do różnego rodzaju urządzeń przeznaczonych dla dzieci i zdarza się, że wymagają naprawy. Każdy taki przypadek jest traktowany indywidualnie, bowiem nie da się z góry przewidzieć możliwości jej przeprowadzenia ani kosztów z tym związanych. Jednak nie należy się zniechęcać i trzeba choćby sprawdzić czy ulubiona zabawka naszego dziecka może zostać naprawiona, bowiem w wielu przypadkach jest to jak najbardziej możliwe.

Modernizacje

Sprzęt z zabawek nadaje się wyjątkowo dobrze jako materiał do eksperymentów i modyfikacji, jakie początkujący elektronicy i nie tylko mogą przeprowadzać posiadając "bazę" w postaci elementów takiej zabawki. Szerokie pole do działań, możliwość rozbudowy
i zwiększania zakresu funkcji może być także wykonane w ramach działań naszego serwisu.

Technika RC

Jest to jedna z tych dziedzin, które pomimo, że służą nam jako rozrywka, bardzo szybko przejmują rozwiązania techniczne stosowane w urządzeniach komercyjnych. Systemy zdalnego sterowania stawiają bowiem przed producentami coraz to wyższe wymagania, będące z jednej strony oczekiwaniem użytkowników
a z drugiej strony są wynikiem potrzeby zwiększenia poprawności działania w zatłoczonym już "eterze". W końcu brak możliwości pełnej kontroli nad modelem podatnym na zakłócenia odbiera przyjemność jego sterowania.

Historycznie rzecz biorąc trzeba wspomnieć o pierwszych konstrukcjach wykorzystujących modulację AM (amplitudową), choć może nie do końca jest to określenie zgodne z prawdą, bowiem chodzi raczej o kluczowanie fali nośnej czyli jej wysyłanie lub nie. Jednocześnie
z prostymi systemami AM były i są produkowane systemy o większej odporności na zakłócenia czyli z modulacją FM. Często jest to pojęcie używane i mylone przy okazji opisu systemów kodowania, które są jedynie sposobem kodowania. Można bowiem wyobrazić sobie np. system kodowania PCM z wykorzystaniem modulacji AM, choć to dość przewrotne połączenie, ale mogłoby działać. Zatem wracając do modulacji, FM oznacza modulację częstotliwości, czyli przy stałym poziomie amplitudy następuje zmiana częstotliwości sygnału w ściśle określonych granicach, odczytywana następnie w odbiorniku i zamieniana na ciąg sygnałów odpowiadający sygnałowi kodującemu w nadajniku (w warunkach idealnych).
Zatem współczesny sprzęt to głównie modulacja FM, choć AM jako prostsza w realizacji (i tańsza) jest w dalszym ciągu stosowana.
Następna sprawa to systemy kodowania, popularny PPM i jego odmiany – modulacja szerokości impulsów lub szerokości
i fazy, po systemy PCM związane z możliwością łatwej implementacji dzięki jednoukładowym procesorom, tak bardzo dziś popularnym. System PPM, wymyślony i stosowany od lat jest na tyle uniwersalny, że większość sprzętu RC korzysta z niego
i współpracuje z urządzeniami innych producentów. Oczywiście nie zawsze, co jest zmartwieniem wielu modelarzy. Rozpowszechnienie systemów PCM może tę sytuację jeszcze bardziej skomplikować, bowiem już dziś systemy różnych producentów nie współpracują ze sobą i wcale nie zanosi się na jakiś standard w tym zakresie.

Częstotliwości pracy aparatur to pasma 27MHz (najstarsze pasmo) oraz dwa inne 35MHz (wyłącznie dla modeli latających) oraz 40MHz. By nie było za prosto to nawet w zakresie poszczególnych pasm są wprowadzone ograniczenia w zakresie ich wykorzystania. Urządzenia pracujące w zakresie 36, 41, 49, 50, 72, 75MHz nie powinny być w Polsce użytkowane, choć zdaje się to niemożliwe.

Aktualnie rośnie liczba urządzeń wykorzystujących pasmo 2,4GHz, technologicznie bazujących na systemach wi-fi stosowanych do transmisji bezprzewodowej danych w sieciach komputerowych. Technlogia jest oczywiście dostosowywana do specyfiki zdalnego sterowania i wypiera wspomniane wcześniej urządzenia z pasm MHz.


Kącik porad

Postaramy się opisać w tym dziale podstawowe zasady pomocne przy diagnozowaniu usterek i rozwiązywania różnego rodzaju problemów. Jeśli chcielibyście, by w tym miejscu pojawił się opis szczególnie Was interesujący prosze napiszcie do nas.

Anteny – jedna z bardziej istotnych elementów naszej aparatury to antena zarówno ta nadawcza jak i odbiorcza. Trzeba o nie dbać, i tak:
Antenę nadawczą – teleskopową, warto co jakiś czas przetrzeć alkoholem tak, by usunąć zanieczyszczenia i tłuszcz mające znaczenie dla parametrów jej sprawności, czyli mocy promieniowanej.
Anteny odbiorcze należy sprawdzać na okoliczność ich wewnętrznych uszkodzeń
i wymieniać jeśli są jakieś wątpliwości. Pęknięcia kilku linek w przewodzie antenowym może powodować już zauważalne pogorszenie sprawności odbiornika – oczywiście następuje zmniejszenie zasięgu. Anten odbiorników nie należy skracać, w zależności od typu odbiorników mają one długość w granicach 60-100 cm.
Anteny 2,4GHz – to szczególny rodzaj anten, bardzo krótkich, ale jednoczesnie wyjątkowo wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne przewodów je łączących. Każde nawet drobne odkształcenie przewodu może być przyczyną znacznego ograniczenia zasięgu sterowania modelem.

Ekspoloatacja ogniw zasilających, szczególną uwagę w tym zakresie należy zwrócić na ryzyko związane z użytkowaniem akumulatorów opartych o związki Litu (Li-Po, Li-Fe), technologia związana z tymi ogniwami jest stosunkowo młoda, z jednej strony dają one duże możliwości związane z wydajnością, jednak ich użytkowanie niesie ze sobą niebezpieczeństwo związane z możliwością powstania, w wielu przypdkach, np. pożaru i ekspolozii ogniwa. Zatem ładowanie ogniw musi odbywać się pod ciągłym nadzoerm, nie wolno pozostawiać tych ogniw podłączonych do ładowarek dłużej niż jest to wskazane w instrukcjach zabawek czy dołączonych do ogniw opisów. Ogniwa Li-Po i Li-Fe mają także tendencję do "puchnięcia" i związanego z tym efektu ekspolzji, nie zawsze prowadzi to do powstania ognia, ale jeśli jednocześnie ogniwo jest przegrzane to efekty mogą być poważne.

 


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Inne / Usługi / Sklepy Warszawa ],

Serwis pogwarancyjny Warszawa
EKTRON JW - RC Model Serwis

Serwis gwarancyjny Warszawa
EKTRON JW - RC Model Serwis

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Inne / Usługi / Sklepy :
-

Sklepy RTV / AGD i inneFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Inne / Usługi / Sklepy : Warszawa :


Nie dotyczy naprawy i serwisu urządzeń.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl