Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 100% osób
Firma: 

ANTENY MONTAŻ wawer, lemag tvsat

Adres: 

04-555 Warszawa

Bronisława Czecha 29

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

LEMAG TV SAT.Montaż Anten Warszawa powstała w Warszawie w 1991 roku. Zajmujemy się telewizją satelitarną; montaż anten polsat warszawa, montażem nc+ warszawa, n, orange, tnk, n na kartę, trwam, oraz telewizją naziemną, cyfrową i analogową.Instalacja anteny satelitarnej w warszawie i okolicach. Montujemy i sprzedajemy dekodery wszystkich platform na abonament oraz zestawy bez opłat. Posiadamy również anteny i dekodery dvb-t do telewizji cyfrowej naziemnej, która w Warszawie nadaje już 28 bezpłatnych programów w systemie mpeg-4, w super jakości bez względu na miejsce odbioru.Oferujemy pełny serwis z gwarancją na sprzęt, usługę montażu i okablowania, posiadamy akcesoria do wszystkich anten.; uchwyty anten satelitarnych, maszty antenowe, konwertery, czasze do anten, kable koncentryczne, wzmacniacze do anten tv, zasilacze do anten szerokopasmowych i kierunkowych, zajmujemy się kompleksową instalacją, konserwacją anten satelitarnych i naziemnych.nasi fachowcy expertami w tvp1 i polsacie .sprawdz na naszej stronie www.lemag-tvsat.waw.pl    ;;;TELEFON.(22) 815 47 25

W stałej ofercie posiadamy:
 • ANTENY naziemne, szerokopasmowe i pasmowe, kierunkowe, dookólne
 • zestawy anten kierunkowych
 • anteny logarytmiczne
 • anteny zespolone
 • zestawy satelitarne, analogowe i cyfrowe
 • anteny satelitarne do wszystkich dekoderów (0,6m - 1,1m)
 • konwertery
 • przełączniki DisEqC
 • stojaki i maszty
 • wzmacniacze
 • kable i przewody
 • nowoczesne dekodery

Montaż anten satelitarnych Warszawa Wawer

Montaż anten satelitarnych Wraszawa Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu i serwisowaniu anten satelitarnych, gwarantuje Państwu wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Każda instalacja przeprowadzona jest przez profesjonalistów, przy użyciu wysokiej jakości podzespołów i sprzętu. Montaż antent świadczymy na terenie Warszawy i bliskich okolic. Ze względu na lokalizację naszej firmy, którą jest warszawski Wawer, najwięcej instalacji wykonujemy właśnie w tej okolicy, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tego obszaru.

Anteny dzielą się na nadawcze, nadawczo-odbiorcze i odbiorcze. Służą one do odbioru fal elektro-magnetycznych. Budowa anteny powiązana jest z zastosowaniem do konkretnej długości fali jaką ma odbierać. Mogą to być anteny krótkofalowe, średiofalowe, ultrakrótkofalowe (anteny radiowo-telewizyjne) i mikrofalowe (anteny satelitarne). Anteny dzielą się także ze względu na budowę na ćwierćfalowe, półfalowe oraz charakterystykę przestrzenną (kierunkowe, bezkierunkowe, dookólne).

Podstawowymi parametrami dla każdej anteny są: impedancja, zysk energetyczny i polaryzacja. Antena satelitarna odbiorcza, przeznaczona jest do odbierania mikrofali nadawanych ze sztucznych satelitów geostacjonarnych. Składa się z reflektora (czaszy) i przetwornika częstotliwości (konwertera). W zalezności od rodzaju mogą byc anteny paraboliczne (okrągłe z umieszczonym centralnie konwerterem) albo ofsetowe tzw. podświetlane, gdzie czasza jest wycinkiem paraboli z umieszczonym konwerterem poniżej lustra czaszy. Te ostatnie praktycznie wyeliminowały parabole, ze względu na stosunek wielkości do zysku w gospodarstwach domowych. Natomiast parabole nadal służą w sieciach kablowych i u nadawców telewizyjnych, gdzie wymagany jest bardzo mocny zysk sygnału na wypadek anomali pogodowych. Większość z nich jest podgrzewana, aby roztapiać śnieg który może uniemozliwić odbiór sygnału satelitarnego. Anteny offsetowe ze względu na budowę nie są tak podatne na zaleganie śniegu na czaszy. Ze względu na w/w uwarunkowania w Europie królują anteny offsetowe. Stosują je wszystkie nasze platformy tv sat: Cyfrowy Polsat, NC+, Orange, telewizja na kartę (Smart hd +).

Konwerter satelitarny ma za zadanie odebrać wiązkę odbitą od czaszy, wzmocnić ją i zmienić częstotliwość w zakresie jakim wymaga od niego dekoder satelitarny.

Konwerter monoblok Konwerter octo Konwerter twin Konwerter quad
Anteny naziemne RTV, dobiera się do miejsca instalacji i zależy od nadawcy telewizji naziemnej. Anteny telewizyjne mogą posiadać różne charakterystyki odbioru fali elektromagnetycznej. Wyróżniamy anteny kierunkowe, tzw. szczebelkowe, logarytmiczno-periodyczne (kierunkowe w wyglądzie przypominającą grot strzały), bezkierunkowe, szerokopasmowe anteny siatkowe, które często mogą sprawdzić się w gęstej, miejskiej zabudowie, gdzie sygnał odbierany może być z odbicia i poprawne ustawienie anteny kierunkowej może nie dać efektu.

Antena kierunkowa Antena dvb-t naziemna
Dobry odbiór telewizji naziemnej to wypadkowa wielu czynników: odległości od nadajnika, mocy nadawania, ukształtowania terenu, wysokości nadajnika, ale przede wszystkim zysk anteny odbiorczej, ilość odbiorników jaka ma być zasilana z anteny (bez względu na to czy są podłączone telewizory czy nie, bo po przez podział sygnału tracimy moc i jakość sygnału), długość i jakość kabli w budynku, czułośc głowicy odbiornika. W przypadku słabego sygnału (kratkowanie, stopklatkowanie zacinanie obrazu) należy zmienic antenę na antenę z większym zyskiem lub przy większej ilości odbiorników tv zainstalować wzmacniacz bydynkowy o określonym wzmocnieniu tak, aby nie przesterować sygnału bo uzyskamy odwrotny skutek od zamierzonego. Anteny radiowe dzialają w paśmie fm i zaleca się stosować anteny dookólne typu samochodowego, kołowe i falowane dipole.


Serwis anten satelitarnych Warszawa

Kilka rad dotyczących Anteny Satelitarnej

Antena Satelitarna musi być montowana od Południowej strony ( godz. 12-13 na słońce). Dotyczy to zarówno HotBirda (większość platform Polskich: NC+, Cyfrowy Polsat, Orange itp.) jak i Astry (TV Trwam). Z reguły powinien to zrobić profesjonalista bo Antena musi być ustawiona bardzo precyzyjnie ponieważ odległość sugnału od Nadawcy do naszej Anteny to ok. 77.000 km. Dodatkowo satelity wiszą na wysokości geostacjonarnej tzn. poruszają sie z tą samą prędkością co ziemia (ok. 11tyś. km/godz.). Miejsce, w którym zostanie zamontowana antena musi zapewniać przejście sygnału od stelity do Anteny bez jakichkolwiek przeszkód typu: drzewa, gałęzie, budynki, słupy itp. Kąt padania sygnału to ok. 33 stopni i antena musi być na takiej wysokości aby minąć wszelkie przeszkody (jak na niżej pokazanym rysunku).

serwis antent satelitarnych warszawa

Zarówno wielkość jak i jakość anteny satelitarnej ma duże znaczenie. Na Polskie warunki poptymalną wielkością czaszy jest 80 cm średnicy i dobry konwerter o małym współczynniku szumu i dużym wzmocnieniu wielkości Anteny to nie wszystko anteny tej samej wielkości mogą dawać różny poziom sygnału.

To samo tyczy się innych elektronicznych elementów instalacji satelitarnej ale też telewizji naziemnej. Dobra antena - 80 cm - zapewni możliwość zamontowania tak zwanego zeza czyli dodatkowo odbioru kanałów z satelity Astra (dwie pozycje sat na Hot Bird i Astra z jednej anteny). Jeżeli chcemy podłączyć więcej dekoderów do jednej anteny satelitarnej potrzebny będzie konwerter instalowany w czaszy z tyloma wejściami ile chcemy podłączyć kabli do każdego z dekodera np. podwójny, poczwórny i na osiem wyjść. Gdyby i to było za mało zostaje nam instalacja z multiswitchem, ale ta jest na tyle skomplikowana, że radzę zlecić to profesjonalitom.


TELEWIZJA NAZIEMNA DVB-T | NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA - NTC

Na dzień dzisiejszy to zupełnie bezpłatna możliwość oglądania telewizji. W tej chwili mamy 24 kanały DVB-T telewizji naziemnej + 5 kanałów testowych (tak jak w Warszawie).

W Warszawie odbieramy 3 muliplexy, każdy po 8 kanałów z nadajnika Łazy (k. Raszyna) + kilka testów z Pałacu Kultury (mała moc).

Mamy nastepujące kanały: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info, Kultura, Polonia, Historia, TVN, Polsat, TVN 7, Puls TV 4, Polsat Sport News, Fokus, Stopklatka, TVP ABC, TRWAM i wiele innych. W przyszłym roku kolejne kanały takie jak KIWI TV (AGORA), WP1 (WIRTUALNA POLSKA), ZOOM TV, TV# oraz inne kanały w tym 3 kanały TVP.

Aby odbierać te kanały nie musisz mieć najnowocześniejszego telewizora, po prostu musisz posiadać sprawną anteną do NTC i zainstalować dekoder MPG-4 do naziemnej telewizji cyfrowej i połaczyć go kablem euro-euro, HDMI lub innym do twojego telewizora. Zaznaczam, że nie każdy tzw. płaski telewizor ma możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, czasami do niego też trzeba zainstalować dekoder telewizji naziemnej.

Anteny satelitarne Warszawa

Nowoczesne anteny do Naziemnej Telewizji Cyfrowej wykonane są ze specjalnych materiałów. Często mają elektronikę z filtarami zabezpieczającymi przed zakłóceniami telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego (LTE). Instalacja Anteny naziemnej skałada się często z wielu elemnetów, które mają pracować wiele lat poprawnie, a często są to zwrotnice, kable, wzmacniacze, zasilacze, sumatory, gniazda, rozgałęźniki, symetryzatory. Trzeba pamiętać, że instalacja Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC) to nie to samo co telewizja Satelitarna, której sygnał jest mniej więcej taki sam w całej Polsce. Jeżeli chodzi o "NTC"-DVB-T czyli kanały naziemne może być zupełnie inna już u naszego sąsiada za płotem. Dlatego do każdej instalacji monter powinien dobrać Antenę do miejsca montażu po pomiarze profesjonalnym miernikiem. Polecamy aby instalować anteny bez wzmacniacza nawet jeżeli kosztowałoby to dużo drożej, oczywiście w miarę możliwości, ale nie zawsze się to udaje. Czym mniej elektroniki tym lepiej i bezawaryjnie, poza tym zaoszczędzimy na prądzie.

Polecamy dobierać konkretne elementy instalacji u jednego sprzedawcy, aby nie mieć problemów z gwarancją, bo nie będzie wiadomo co źle działa: antena, wzmacniacz, dekoder, zasilacz czy kable mają za duże tłumienie.

Mulitroom

Pamiętaj, że multiroom w Cyfrowym Polsacie jak i w NC+ wymaga aby KAŻDY dekoder był podłączony bezpośrednio do Anteny Satelitarnej lub multiswitcha tak aby dekodery miały niezależny sygnał satelitarny. Informujemy, że nie ma możliwości aby przesłać w/w sygnał bezprzewodowo od satelity do dekodera, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Pamiętaj żeby kable, które instalujemy w domu były najwyższej jakości i położone w tak zwaną gwiazdę a nie przelotowo. Instalacja kabli to podstawa tak jak fundamenty w budynku.

Jeżeli mamy już instalację do multirooma to pamiętajmy, że Cyfrowy Polsat nie wymaga niczego więcej, jak podłączenie dekodera do sygnału telewizji satelitarnej z pozycji 13 stopni E satelity Hot Bird.


Specializacje punktu serwisowego:

Serwis pogwarancyjny Warszawa
ANTENY MONTAŻ wawer, lemag tvsat

Serwis gwarancyjny Warszawa
ANTENY MONTAŻ wawer, lemag tvsat

Usługi powiązane z naprawą sprzętu
Brak wybranych urządzeń
Firma nie realizuje napraw gwarancyjnych
Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl