Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Nie poleca: 100% osób
Firma: 

AJM SERWIS Andrzej Moś

Adres: 

43-330 Wilamowice

Staszica 5

Pokaż kontakt
Oddziały: Bielsko-Biała,
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Kilka wskazówek dla użytkowników kosiarek, kos, pilarek spalinowych spalinowych:

Kosiarki, traktorki z silnikiem 4-suwowym:
- Olej powinien być wymieniany co 20-25h pracy, lub 1 raz w sezonie.
W trakcie sezonu należy na bieżąco kontrolować stanu oleju i filtra powietrza. Olej SAE30 (dla silników B&S oraz chińskich), dla silników Hondy (zgodnie z zaleceniami producenta). Urządzenia pracujące w niskich temperaturach (okres zimowy olej 5W30 syntetyc dla silników B&S oraz chińskich)
- Filtr powietrza:
Filtr kartonowy – w przypadku zabrudzenia lub zalania należy niezwłocznie wymienić. Filtry kartonowe są filtrami jednorazowymi .Nie należy ich przedmuchiwać, ponieważ duże ciśnienie powietrza narusza konstrukcję filtra i powstają szczeliny, przez które dostaje się pył itp. zabrudzenia do silnika.
Filtr gąbkowy – w przypadku zabrudzenia należy go dokładnie wymyć w czystej benzynie a następnie lekko nasączyć olejem. Olej ma za zadanie wyłapywać odrobiny pyłu – nie można natomiast nadmiernie nasączać ponieważ olej zatka dopływ powietrza.
- Nóż powinien być zawsze ostry i wyważony, ponieważ wtedy lepiej ścina (nie rwie) trawę a co za tym idzie mniej obciąża silnik. Nóż powinno się ostrzyć co najmniej 1 raz w sezonie lub wtedy gdy jest już tępy, wyszczerbiony. Gdy jest uszkodzony lub skrzywiony należy go wyprostować, naostrzyć, wyważyć lub wymienić na nowy.
- Mocowanie noża – w przypadku gdy mocowanie noża ma dodatkowe wypusty, ustalające osiowość noża należy, kontrolować stan tych wypustów ponieważ uszkodzone lub ścięte wypusty mogą powodować nie osiowość noża a co za tym idzie drgania – drgania natomiast mogą spowodować odkręcanie się różnych śrub w silniku, kosiarce lub rozregulować silnik. W przypadku uszkodzenia, należy niezwłocznie wymienić i zarazem sprawdzić stan wału silnika (najczęstszym przypadek uszkodzenia jest najechanie na twardą przeszkodę).
- Świeca zapłonowa – należy według producentów silników wymieniać co 1-2 sezony, jednak z doświadczenia wiemy że na świecę zapłonową nie ma reguły (można nie trzeba wymieniać co sezon).
- Paliwo – nie powinno się przechowywać więcej niż 3 tygodnie. Pojemnik na paliwo do małolitrażowych silników powinien być plastikowy z tworzywa benzyno – olejo odpornego, nie stosować pojemników po wodzie descylowanej, lub płynów do spryskiwaczy ponieważ pojemniki są zrobione z różnych materiałów i często nie dostosowanych do przechowywania benzyny, a co za tym idzie benzyna potrafi rozpuścić pojemnik, takie paliwo z odrobinami rozpuszczonego plastiku (tworzywa) zatyka gaźnik, uszkodza męmbranę, lub filtr paliwa. Paliwo Pb 95, nie wolno stosować paliw wysokooktanowych lub eko.
Kosy, pilarki spalinowe i inne urządzenia 2 suwowe:
- Paliwo - skład mieszanki paliwowej powinien być zawsze robiony zgodnie z zaleceniami producenta silnika, nie wolno się sugerować stosunkiem napisanym na opakowaniu oleju. Zwracać szczególną uwagę na jakość oleju tz. mineralny, syntetyczny czy pół-syntetyczny olej do silników wysokoobrotowych. W przypadku wysokiego stosunku oleju do paliwa np. 1:25 należy stosować oleje syntetyczne lub pół syntetyczne (ma to na celu zmniejszenie dymienia, osadzania się nagaru, lepszego spalania). Mieszankę paliwową powinno się robić na bieżąco lub max przechowywać do 2 tygodni, ponieważ skład z każdym dniem może ulec zmianie (paliwo odparuje olej zostaje). Paliwo do mieszanki Pb 95, nie wolno stosować paliw wysokooktanowych lub eko.

- Ostrze tnące – w przypadku trój-zębów gdy ostrze się wyszczerbi należy go wymienić na nowe, ponieważ trój-ząb nie da się wyważyć (nie wyważony trój-ząb może uszkodzić przekładnie kątową, sprzęgło, tubę napędową).

- Żyłka tnąca – grubość żyłki powinna być stosowana zgodnie z instrukcją, ponieważ im grubsza żyłka tym większe obciążenie silnika, przekładni.

- Przekładnie – powinno się smarować co 20h pracy smarem do przekładni wysokoobrotowych. A w trakcie sezonu przynajmniej 2 razy sprawdzić stan smaru w przekładni.

- Prowadnice – trza zwrócić szczególną uwagę na to aby prowadnica była zawsze czysta w szczególności kanały podające olej na prowadnicę.

- Olej do smarowania łańcucha – wyłącznie oleje przystosowane do tego celu. Nie należy stosować innych olejów. Olej powinien być uzupełniany zawsze podczas dolewania paliwa (względy bezpieczeństwa, żeby nie zabrakło oleju podczas cięcia).
Ważne!!! - Podczas przygotowywania się do pracy z pilarką ważne jest aby sprawdzić smarowanie (należy odpalić piłę i przed cięciem przyłożyć na odległość ok 2-5cm np. do deski, na desce powinien po chwili ukazać się pasek oleju ( w ten czas mamy pewność że pompa olejowa prawidłowo pracuje). Po skończonej pracy w większości pilarkach może się zebrać do 20g oleju (olej spływa z prowadnicy oraz kanałów olejowych).
- łańcuch – powinien być zawsze ostry (przy ostrym łańcuchu piła sama tnie pod swoim obciążeniem (podczas ostrzenia łańcucha ważne jest żeby nie tylko ostrzyć ogniwo tnące ale również skrócić ogranicznik). Zwrócić specjalną uwagę na naciąg łańcucha, źle naciągnięty łańcuch nie tylko się szybciej zużywa ale również niszczy prowadnice i koło zębate.

Poniżej znajdują się przygotowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące przeprowadzania zakupów w naszym sklepie.

 

Jak odnaleźć prawidłowy nr., model kosiarki, traktorka

 

Kliknij na interesującym Ciebie pytaniu:

Jak sprawdzić dostępność produktów?
Jak sprawdzić stan realizacji zamówienia?
Jak długo będę czekać na przesyłkę? Jakie występują formy dostawy? Ile zapłacę za przesyłkę? Jak zapłacić za zamówienie? Czy mogę osobiście odebrać zamówienie? Co to są kupony rabatowe? Co to jest przechowalnia? Czy mogę otrzymać fakturę VAT? Jak zmienić moje zamówienie? Złożyłem błędne zamówienie. Jak je anulować? Gdzie jest moja przesyłka? Czy sprzedawane produkty posiadają gwarancję? Mam problem z zamówionym produktem. Co teraz?Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Sprzęt ogrodniczy Wilamowice ], [ Gwarancyjna naprawa Sprzęt ogrodniczy Wilamowice ],

Serwis pogwarancyjny Wilamowice
AJM SERWIS Andrzej Moś

Serwis gwarancyjny Wilamowice
AJM SERWIS Andrzej Moś

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Sprzęt ogrodniczy :
-

Bosch


-

Hecht


-

Hitachi


-

Husqvarna


-

Karcher


-

Kawasaki


-

Nac


-

Oleo-Mac


-

Stiga


-

Stihl


-

Viking


-

Inne / PozostałeSprzęt ogrodniczy :
-

Nac


-

Oleo-Mac


-

Inne / PozostałeSerwis naprawa sprzętu ogrodniczego Wilamowice :


Wymiana i naprawa oraz regeneracja: uzwojeń, silnika, szczotek, sznura przyłączeniowego, przekładni i kół zębatych, wyłącznika, łożyska, układu włączającego oraz regulującego obroty i zmieniającego kierunek obrotów, kondensatora, obudowy, wirników. Serwis: kosiarki, kosy, podkaszarki, dmuchawy, nożyce, odśnieżarki, wertykulatory, glebogryzarki, traktorki, pilarki i ostrzałki, zamiatarki, myjki, opryskiwacze, piły. Oczyszczenie zabrudzonego narzędzia, usunięcie przerwy na przewodach, ostrzenie łańcuchów i noży, weryfikacje stanu technicznego, przegląd i konserwacja.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl