Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

Kaleron sp. z o. o.

Adres: 

55-231 Jelcz-Laskowice

Hirszfelda 4/18

Pokaż kontakt
Oddziały: Wrocław,
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

SERWIS KOMPUTEROWY

Naprawa komputerów, laptopów, netbooków, serwerów, płyt głównych, kart graficznych, dysków twardych, matryc LCD, zasilaczy komputerowych i laptopowych, monitorów LCD, tabletów, laserowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, konsol do gier oraz innych urządzeń i podzespołów komputerowych.

SERWIS RTV

Naprawa telewizorów LCD i plazmowych, radioodbiorników, odtwarzaczy audio i video, tunerów, wzmacniaczy i innych urządzeń RTV.

ODZYSKIWANIE DANYCH

Odzyskiwanie skasowanych plików i partycji. Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, kart pamięci, pamięci przenośnych pendrive, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash i innych nośników. Nieodwracalne kasowanie danych i niszczenie nośników.

USŁUGI INFORMATYCZNE

Instalowanie i konfigurowanie systemów operacyjnych, sterowników i innego oprogramowania. Usuwanie wirusów i skutków ich działania, czyszczenie rejestru systemowego. Defragmentacja, partycjonowanie i formatowanie dysków. Archiwizacja danych. Konfigurowanie urządzeń oraz sieci przewodowych i bezprzewodowych.

SPRZEDAŻ

- komputery, laptopy, netbooki, tablety, serwery, macierze RAID, monitory, drukarki, kopiarki, urządzenia peryferyjne, podzespoły komputerowe, układy scalone, nośniki danych, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, konsole do gier, radia, telewizory, tunery, nawigacje GPS, aparaty fotograficzne i inny sprzęt elektroniczny.

UTYLIZACJA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO I RTV

Stare, zużyte lub niesprawne komputery, laptopy, podzespoły komputerowe, monitory, drukarki, urządzenia peryferyjne, telewizory, radia, odtwarzacze, tunery, wzmacniacze, kable, taśmy i inne urządzenia lub elementy elektroniczne.

Serwis komputerowy i RTV Kaleron


Zakres działalności

serwisu


Specjalizujemy się głównie w naprawach sprzętu komputerowego i RTV oraz odzyskiwaniu danych z różnorodnych nośników. Naprawiamy komputery, laptopy, zasilacze do laptopów, serwery, podzespoły komputerowe (płyty główne, karty graficzne, dyski twarde, dyski SSD, dyski hybrydowe SSHD, zasilacze ATX i serwerowe, matryce LCD itp.), monitory LCD, drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne, zasilacze awaryjne UPS, telewizory LCD i plazmowe, radia, odtwarzacze CD, DVD i Blu-Ray, tunery TV i SAT, dekodery, wzmacniacze, rejestratory dźwięku i obrazu, konsole do gier, tablety oraz pozostałe urządzenia elektroniczne. Naprawiamy również podzespoły elektroniczne i zasilacze do innych urządzeń.
Nie naprawiamy monitorów i telewizorów kineskopowych, niskiej klasy zasilaczy ATX, ani drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych - ze względu na zbyt wysokie koszty części i niewspółmierny nakład pracy w stosunku do wartości sprzętu tego typu. W przypadku słabych zasilaczy ATX zalecamy ich wymianę na zasilacze przynajmniej średniej klasy. Awaria wyrobu zasilaczopodobnego może spowodować uszkodzenia pozostałych podzespołów komputera, zwłaszcza płyty głównej i dysków twardych.
Zajmujemy się także odzyskiwaniem danych z dysków twardych, dysków SSD, dysków SSHD, pendrivów, kart pamięci SD, MMC, xD, SM, MS, CF, kart pamięci PC-Card, urządzeń z wbudowaną pamięcią typu Flash oraz innych nośników. Odzyskujemy skasowane pliki, usunięte lub uszkodzone partycje wszystkich typów (np. FAT, NTFS, Ext, HFS, UFS, XFS, ReiserFS, VMFS itd.), dane z dysków z rejestratorów DVR, dane z dysków z uszkodzonym sektorem rozruchowym (MBR), dane z dysków z uszkodzonymi sektorami, dane z dysków z uszkodzeniem powierzchni serwisowej, dane z dysków uszkodzonych mechanicznie, a także dane z napędów uszkodzonych elektrycznie lub spalonych. Odzyskujemy również dane z dysków zabezpieczonych hasłami systemowymi oraz hasłem ATA-Password. Odzyskujemy dane nie tylko z pojedynczych dysków fizycznych, ale też z dysków połączonych w macierze RAID i NAS dowolnej konfiguracji, w tym z macierzy zagnieżdżonych, a także z dysków maszyn wirtualnych, np. VHD, VHDX i VMDK. Oferujemy też usługę bezpiecznego i nieodwracalnego kasowania danych.
Ponadto świadczymy różnego rodzaju usługi informatyczne. Instalujemy i konfigurujemy systemy operacyjne, sterowniki i oprogramowanie. Usuwamy wirusy i inne złośliwe programy oraz skutki ich działań. Zabezpieczamy systemy operacyjne i sieci przed infekcjami i włamaniami. Składamy i modernizujemy zestawy komputerowe. Tworzymy i konfigurujemy sieci przewodowe i bezprzewodowe. Tworzymy kopie bezpieczeństwa, archiwizujemy i zabezpieczamy dane. Nie instalujemy nielegalnego oprogramowania!
Usługi wykonujemy w lokalu firmy. Nie oferujemy napraw wyjazdowych, jako pogotowie komputerowe. Klientów zainteresowanych wizytami domowymi lub w firmie, zachęcamy do skorzystania z usług naszych partnerów, firm Przekom, PC-Serwis Wrocław i Evelsoft. Pogotowie komputerowe Przekom obsługuje klientów z Oławy, Jelcza-Laskowic, Strzelina, Wiązowa, Brzegu Opolskiego, Lewina Brzeskiego, Grodkowa, Siechnic, Kątów Wrocławskich, Sobótki i okolicznych miejscowości, a PC-Serwis Wrocław dojeżdża do klientów z całego Wrocławia. Evelsoft obsługuje klientów z Warszawy i Radomia. W przypadku poważniejszych awarii zapewniamy tym firmom pełne wsparcie techniczne.
Prowadzimy także sklep komputerowy, w którym oferujemy po atrakcyjnych cenach komputery, części komputerowe, laptopy, monitory, drukarki, urządzenia peryferyjne, oprogramowanie, nośniki danych i materiały eksploatacyjne. Prowadzimy też sprzedaż przez internet, jednakże handel ma dla nas marginalne znaczenie, a podstawą funkcjonowania firmy są usługi.
Przyjmujemy nieodpłatnie do utylizacji uszkodzone oraz przestarzałe urządzenia komputerowe i RTV, a także inne drobne urządzenia elektroniczne. Nie stwarzamy sztucznych problemów, nie zadajemy zbędnych pytań, nie wymagamy kupienia u nas nowego odpowiednika utylizowanego sprzętu - po prostu go przyjmujemy i zapewniamy, że nie wyląduje na śmietniku, ale trafi do wyspecjalizowanej firmy, która w bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób odzyska surowce wtórne.
Naszymi klientami są głównie pogotowia komputerowe, firmy handlujące używanym sprzętem komputerowym oraz sklepy komputerowe i małe firmy informatyczne, które nie dysponują odpowiednim zapleczem serwisowym, aby samodzielnie odzyskiwać dane lub wykonywać naprawy elektroniczne. Równie chętnie obsługujemy firmy z innych branż. Przy dużych i regularnych zleceniach zapewniamy możliwość wynegocjowania korzystnych cen oraz odroczonego terminu płatności.

Historia serwisu

i perspektywy rozwoju


Początki firmy wywodzą się z giełdy elektronicznej we Wrocławiu, gdzie zaczęliśmy się pojawiać pod koniec 2003 r. Potem także można było nas spotkać w Lubiniu, Kłodzku i Sosnowcu-Milowicach. Firma została zarejestrowana w połowie 2005 r., a z początkiem 2006 r. został otwarty sklep i punkt serwisowy w budynku na targu w Jelczu-Laskowicach.
W związku z dużą dostępnością na giełdach elektronicznych sprzętu uszkodzonego i "niesprawdzonego" od początku rozwijaliśmy serwis komputerowy, inwestując w niezbędną wiedzę i narzędzia. Doświadczenie zdobywaliśmy w sposób bezbolesny dla klientów, przywracając do pełnej sprawności dużą ilość uszkodzonych podzespołów komputerowych i laptopów sprowadzanych z zachodu. Pozwoliło nam to stopniowo poszerzać ofertę usług serwisowych, zapewniając wysoką jakość i skuteczność napraw przy korzystnej cenie.
Po otwarciu serwisu w Jelczu-Laskowicach zaniechaliśmy utrzymywania stanowisk na giełdach komputerowych w Kłodzku i w Lubiniu, a z końcem 2007 roku wycofaliśmy się także z giełd elektronicznych we Wrocławiu i Sosnowcu-Milowicach. W 2008 r. zlikwidowaliśmy również punkt na targu w Jelczu-Laskowicach przenosząc się do lokalu przy ul. Hirszfelda 4/18, o niemal dwukrotnie większej powierzchni. Zwiększona powierzchnia lokalu została przeznaczona na utworzenie nowych stanowisk serwisowych. W istotny sposób poprawiły się warunki pracy, a także skrócił się czas realizacji zleceń.
W 2009 zakupiliśmy stację do wymiany układów BGA (ang. Ball Grid Array) Martin Expert 04.6, co pozwoliło nam znacząco zwiększyć skuteczność napraw laptopów. Dofinansowanie uzyskane z Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie umożliwiło nam wybór stacji lutowniczej najwyższej klasy nie licząc się z ograniczeniami budżetowymi. Zatrudniamy specjalistów, którzy zdobywali doświadczenie w autoryzowanych serwisach obsługujących naprawy gwarancyjne wiodących producentów sprzętu komputerowego. Mamy dostęp do układów i części zarówno używanych, pochodzących z demontażu i recyklingu, jak i nowych, importowanych z Chin.
W 2011 r. na wyposażeniu serwisu pojawiło się rosyjskie urządzenie do naprawy dysków twardych i odzyskiwania danych - PC-3000 Portable oraz oprogramowanie Data Extractor Portable. Dysponując tym narzędziem możemy odzyskiwać dane nie tylko utracone logicznie, ale też z uszkodzonych dysków.
Na początku 2012 r. na bazie istniejącego serwisu została utworzona nowa firma - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kaleron. Spółka kontynuuje i rozwija działalność poprzedniego serwisu, między innymi poszerzając zakres usług o naprawy sprzętu RTV. Z początkiem 2014 r., przy współpracy z firmą Rafig, uruchomiliśmy punkt przyjmujący do naprawy sprzęt komputerowy i RTV we Wrocławiu. Nasi klienci z Wrocławia zyskali możliwość oddawania sprzętu do naprawy w dogodnych dla nich godzinach i lokalizacji.
W najbliższym czasie planujemy uruchomienie kolejnego punktu przyjęć urządzeń we Wrocławiu, na Kleczkowie. Już teraz można, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, oddać sprzęt do naprawy w hurtowni materiałów eksploatacyjnych G-Pro, oferującej tusze i tonery do wszystkich modeli drukarek.
Unia Europejska Wzrost zainteresowania usługami w zakresie odzyskiwania danych sprawił, że w 2014 r. rozpoczęliśmy realizację projektu Rozbudowa serwisu komputerowego poprzez utworzenie nowoczesnego stanowiska do odzyskiwania danych współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu realizujemy zakup nowych narzędzi do odzyskiwania danych, co przyczyni się do wzrostu wydajności i skuteczności serwisu.
W czerwcu 2014 r. kupiliśmy urządzenie do naprawy dysków twardych i odzyskiwania danych PC-3000 Express z oprogramowaniem do odzyskiwania danych Data Extractor Express RAID Edition obsługującym wszystkie konfiguracje macierzy RAID. Kolejnym nowym urządzeniem w naszym serwisie jest PC-3000 Flash - narzędzie pozwalające na odzyskiwanie danych z fizycznie uszkodzonych nośników zbudowanych na pamięciach Flash-NAND, takich jak pendrive, karty pamięci, dyski SSD oraz na odczytywanie danych bezpośrednio z układów pamięci. Dzięki programowi PC-3000 SSD uzyskaliśmy większe możliwości naprawy dysków SSD i odzyskiwania z nich danych bez konieczności ich rozlutowywania w każdym przypadku. W celu zapewnienia odpowiednich warunków do pracy z dyskami twardymi uszkodzonymi mechanicznie wyposażyliśmy się w komorę laminarną Alpina K-700 oraz zestaw narzędzi HDRC Advance Combokit. Aby skuteczniej odzyskiwać ważne dane z często używanych w serwerach dysków twardych SCSI i SAS nabyliśmy urządzenie PC-3000 SAS z oprogramowaniem Data Extractor SAS.
Dziękujemy wszystkim firmom, które w odpowiedzi na nasze zapytania składały oferty dostawy narzędzi do odzyskiwania danych, a zwłaszcza firmom Markom z Jelcza-Laskowic i Tech-Mix z Bielska-Białej.
W lipcu 2014 r. serwis uzyskał certyfikat "Firma przyjazna nauce" nadawany przez Politechnikę Łódzką.
Od 2015 roku współpracujemy z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej. Dzięki współpracy w ramach sieci Enterprise Europe Network nasza oferta może łatwiej docierać do klientów zagranicznych.
Jesteśmy przekonani, że jeszcze przez długi czas będziemy potrzebni naszym klientom. Awaryjność sprzętu elektronicznego wynosi 100%. Każde urządzenie się kiedyś zepsuje. Zauważamy, że w ostatnim czasie wiele urządzeń i podzespołów psuje się w bardzo krótkim czasie po zakończeniu gwarancji (niechlubny rekord należy do karty graficznej GeForce 9800GTX firmy Asus, która trafiła do nas dzień po upływie gwarancji). W większości przypadków (ok 70-80%) uszkodzony sprzęt elektroniczny opłaca się i można naprawiać, a jego parametry są na tyle dobre, że pozwalają zaspokajać potrzeby użytkowników jeszcze przez długi czas. Naprawa uszkodzonego urządzenia, zamiast kupna nowego, ma również korzystny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Każdego dnia na wysypiska śmieci trafiają tysiące komputerów, laptopów, telewizorów, monitorów, drukarek i innych urządzeń, które mogłyby jeszcze długo służyć w biurach i domach.
W wielu przypadkach sama utrata urządzenia w wyniku awarii nie jest tak dotkliwa, jak utrata danych zapisanych na tym urządzeniu. Nośniki cyfrowe są coraz popularniejsze zarówno w zastosowaniach firmowych, zawodowych, jak i prywatnych. Większość z nas planuje wykonywanie kopii bezpieczeństwa, jednak do realizacji planów zwykle przystępujemy, gdy już jest za późno. Ilość dokumentów, zdjęć i innych plików przechowywanych na dyskach twardych i pozostałych nośnikach, a także ich znaczenie wskazuje, że w przyszłości kwestia bezpieczeństwa danych, ochrony ich przed utratą i dostępem niepowołanych osób, będzie coraz ważniejszym problemem. Już w tej chwili utrata danych może zagrozić pozycji rynkowej, a nawet przetrwaniu wielu firm. W przypadku odzyskiwania danych kryteria opłacalności są zupełnie inne, niż w przypadku samej naprawy urządzenia, zwłaszcza, gdy chodzi o ważne dokumenty firmowe lub dane o dużej wartości sentymentalnej.
Dzięki minimalizacji kosztów zarządu, reprezentacji, obsługi biurowej i logistyki, możemy oferować bardzo konkurencyjne ceny usług, mimo inwestycji w zaawansowane technologicznie wysokiej klasy urządzenia, używania najwyższej jakości materiałów i elementów oraz zatrudniania bardzo dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych serwisantów.

Serwis Komputerowy i RTV

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych
z dysków twardych

Odzyskujemy dane z dysków twardych 1,8", 2,5", 3,5", 5,25" z interfejsem SATA, ATA, SCSI, SAS, USB, microATA, microSATA i ZIF wszystkich marek i modeli. Odzyskujemy dane w przypadku uszkodzonych sektorów oraz uszkodzeń firmware, elektroniki i podzespołów mechanicznych.

Odzyskiwanie danych
z dysków SSD

Odzyskujemy dane z dysków SSD z interfejsem SATA, ATA, microSATA, M.2 (NGFF), a także w formacie Express Card i PCI-Express. Odzyskujemy dane z dysków SSD uszkodzonych elektronicznie i z problemami z firmware.

Odzyskiwanie danych
z pamięci przenośnych

Odzyskujemy dane z kart pamięci SD, xD, MMC, CF, MS, SM, pamięci przenośnych USB (pendrive), kart pamięci PC-Card oraz urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash (odtwarzaczy mp3, dyktafonów cyfrowych itp.) w razie uszkodzeń firmware, a także elektronicznych.

Odzyskiwanie danych
z macierzy RAID

Odzyskujemy dane z macierzy RAID-0 (stripe), RAID-1 (mirror), RAID-1E, RAID-2, RAID-3, RAID-4, RAID-5, RAID-5E, RAID-5EE, RAID-6, RAID-6E oraz macierzy kombinowanych w dowolnej konfiguracji. Odzyskujemy dane z macierzy rozsynchronizowanych oraz z macierzy, w których uległy uszkodzeniu dyski twarde. Odzyskujemy dane także z serwerów NAS i z dysków połączonych w JBOD

Odzyskiwanie skasowanych plików
i partycji

Odzyskujemy utracone pliki i partycje z nośników wszystkich typów. Odzyskujemy partycje FAT12, FAT16, FAT32, ExFAT (FAT64), NTFS, Ext2, Ext3, Ext4, ReiserFS, HFS, HFS+, UFS1, UFS2, XFS, VMFS. Odzyskujemy dane także z obrazów dysków maszyn wirtualnych VHD, VHDX, VMDK i w innych wypadkach logicznej utraty danych.

Nieodwracalne kasowanie danych

Niszczymy informacje nie pozostawiając możliwości ich przywrócenia w przyszłości. Stosujemy bezpieczne procedury nadpisywania całej pojemności nośnika, po których nie ma technicznej możliwości uzyskania dostępu do poprzednich danych.

Serwis komputerowy

Naprawa laptopów

Naprawiamy laptopy po zalaniu, przepięciach w sieci elektrycznej, przegrzaniu, z uszkodzonym podświetleniem matrycy LCD, z uszkodzonymi chipsetami i kartami graficznymi, z wyłamanymi gniazdami i złączami oraz uszkodzone w inny sposób. Programujemy BIOS.

Naprawa komputerów

Naprawiamy podzespoły do komputerów i serwerów takie, jak płyty główne, karty graficzne, dyski twarde i SSD, zasilacze i inne. Naprawiamy także urządzenia peryferyjne, jak monitory LCD, drukarki laserowe, skanery, zasilacze awaryjne UPS i pozostałe.

Serwis RTV

Naprawiamy telewizory LCD i plazmowe, radia, odtwarzacze audio i video, tunery RTV i SAT, wzmacniacze, rejestratory obrazu i dźwięku, dekodery, konsole do gier, tablety i inne urządzenia RTV.

Usługi Informatyczne

Instalujemy oraz konfigurujemy systemy operacyjne, sterowniki i inne oprogramowanie. Usuwamy wirusy i skutki ich działania, czyścimy rejestry systemowe. Defragmentujemy, formatujemy i partycjonujemy dyski twarde. Archiwizujemy i zabezpieczamy dane. Konfigurujemy urządzenia oraz sieci przewodowe i bezprzewodowe.

Utylizacja sprzętu komputerowego, RTV
i elektronicznego

Przyjmujemy do utylizacji stare, zużyte lub niesprawne komputery, laptopy, serwery, części komputerowe, monitory, telewizory, drukarki, radia, odtwarzacze, dekodery, tunery, wzmacniacze, kable, taśmy i inne urządzenia lub elementy elektroniczne.

Sprzedaż sprzętu elektronicznego

Sprzedajemy komputery PC, laptopy, netbooki, tablety, akcesoria, serwery, macierze RAID, części komputerowe, monitory, drukarki, kopiarki, urządzenia peryferyjne, układy scalone, nośniki danych, programy, konsole do gier, telewizory, tunery, nawigacje GPS, radia, kamery, aparaty fotograficzne, kable, materiały eksploatacyjne i inny sprzęt elektroniczny.

 

Naprawa komputerów stacjonarnych i serwerów

Jako jeden z nielicznych serwisów na rynku oferujemy usługi napraw elektronicznych podzespołów do komputerów stacjonarnych klasy PC. Wprawdzie wydawać by się mogło, że przy modułowej budowie komputerów, kompatybilności podzespołów i ich stosunkowo niewysokiej cenie bardziej będzie się opłacało po prostu wymienić całą część, jednak często są powody, dla których warto podjąć naprawę.
W niektórych przypadkach odpowiednie podzespoły są trudno dostępne. Dotyczy to zwłaszcza płyt głównych do serwerów oraz markowych komputerów takich, jak Dell, HP, Compaq, Fujitsu-Siemens, które nie zawsze można zastąpić dowolną płytą zgodną ze standardem ATX. Podobne problemy mogą wystąpić w przypadku użycia nietypowych zasilaczy i obudów - np. wymagających użycia niskoprofilowych kart graficznych. Również w przypadku starszych tzw. składaków czasem mogą pojawić się problemy z dostępnością kompatybilnych części.
Poza tym nierzadko wymiana podzespołu skutkuje koniecznością przeinstalowania systemu operacyjnego, co może być kłopotliwe ze względu na dane użytkownika oraz zainstalowane i skonfigurowane oprogramowanie. Wymiana zbyt dużej ilości podzespołów może też rodzić problemy związane z licencjonowaniem oprogramowania OEM.
Zdiagnozowanie usterki w komputerze stacjonarnym zwykle jest prostsze niż w przypadku laptopów, także używane w nich elementy elektroniczne zazwyczaj są dużo tańsze. Z tych powodów często usunięcie usterki jest uzasadnione ekonomicznie nawet w przypadku stosunkowo niedrogich podzespołów.
Najczęstszą przyczyną uszkodzenia elektronicznego komputera jest zastosowanie w nim taniego zasilacza niskiej klasy. Niestabilne zasilanie powoduje najczęściej uszkodzenie płyt głównych, dysków twardych, pamięci RAM i kart graficznych. Drugim istotnym powodem awarii jest nieprawidłowe chłodzenie. Zamykanie komputerów w szafkach, zapchane kurzem radiatory, stosowanie pasywnych układów chłodzenia, wyschnięta pasta termoprzewodząca często doprowadzają do przegrzania procesorów, chipsetów i układów graficznych.

 

Naprawa laptopów

Zajmujemy się naprawami laptopów wszystkich marek i modeli obecnych na rynku. W większości przypadków staramy się nie wymieniać uszkodzonych podzespołów, ale je naprawiać. W przypadku laptopów naprawa uszkodzonej części często jest jedyną uzasadnioną ekonomicznie możliwością przywrócenia urządzenia do pełnej sprawności. Wiele podzespołów, a zwłaszcza płyty główne, pasuje tylko do jednego, konkretnego modelu. Ceny nowych płyt głównych często kolidują z wartością laptopa, a ich dostępność bywa ograniczona. Z kolei płyty główne dostępne na rynku wtórnym przeważnie mają usterki lub są po wątpliwej jakości naprawach. Wskazują na to krótkie, często kilkudniowe okresy gwarancji.
Do najczęstszych uszkodzeń laptopów należą:
- uszkodzenia układów scalonych w obudowach BGA (chipsetów, układów graficznych),
- uszkodzenia układów zasilania i ładowania baterii,
- uszkodzenia mechaniczne gniazd i złączek,
- złożone uszkodzenia spowodowane zalaniem lub upadkiem,
- zanieczyszczenie układów chłodzenia i uszkodzenia wentylatorów,
- uszkodzenia podświetlenia matrycy,
- uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, rozbicia) matryc,
- uszkodzenia taśm i przewodów sygnałowych,
- uszkodzenia dysków twardych,
- zużycie lasera i uszkodzenia mechaniczne napędów optycznych,
- uszkodzenia mechaniczne zawiasów lub elementów obudowy

 

Naprawa monitorów LCD

Najczęstszymi usterkami monitorów LCD są awarie zasilania i podświetlenia matrycy. Jeżeli monitor nie chce się włączyć, samoczynnie się wyłącza, włącza się dopiero po dłuższym czasie, najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ zasilacz. W przypadku, gdy monitor się włącza i jest na nim poprawnie wyświetlana treść wizyjna, z tym, że matryca jest ciemna, wskazuje to na uszkodzenie świetlówek lub inwertera. W monitorach podświetlanych diodami (LED) usterki podświetlenia występują o wiele rzadziej. Jeśli monitor włącza się, ale nic nie wyświetla albo zamiast treści wizyjnej wyświetla komunikat "brak sygnału", w pierwszej kolejności należy sprawdzić podłączenie kabla sygnałowego do monitora i komputera, a także zweryfikować sprawność komputera. Jeżeli kabel jest prawidłowo podłączony do sprawnego komputera, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa płyta główna (cyfrówka) monitora. Wyświetlanie nieprawidłowego obrazu (pasy, linie) wskazuje na uszkodzenie logiki matrycy lub samej matrycy. O ile logikę matrycy można naprawić, o tyle w przypadku rozwarstwienia matrycy konieczna jest jej wymiana. Podobnie w przypadku rozbicia lub innych uszkodzeń mechanicznych matrycy jedynym sposobem naprawy monitora jest jej wymiana, co ze względu na wysokie ceny matryc zwykle jest nieopłacalne. Czasami naprawiamy także uszkodzone mechanicznie przyciski klawiatury sterującej. Nie naprawiamy monitorów kineskopowych (CRT). Koszt nawet najprostszej naprawy monitora kineskopowego najprawdopodobniej przekroczy jego wartość

 

Naprawa telewizorów i innego sprzętu RTV

Zajmujemy się naprawami urządzeń RTV takich, jak telewizory plazmowe i LCD, odbiorniki radiowe, odtwarzacze audio i video, wieże hi-fi, wzmacniacze, tunery TV i SAT, dekodery, rejestratory dźwięku i obrazu, zestawy kina domowego. Naprawiamy także starsze urządzenia wyższej klasy, np. gramofony, magnetofony, magnetowidy itp. Nie naprawiamy telewizorów kineskopowych - w przypadku tej kategorii urządzeń w zdecydowanej większości przypadków koszt naprawy przewyższyłby wartość telewizora.
Najczęstszą kategorią uszkodzeń sprzętu RTV są usterki zasilania. Wynikają one często z przegrzewania, wysychania i w konsekwencji utraty pojemności kondensatorów elektrolitycznych. Spadek pojemności kondensatorów prowadzi do niestabilnej pracy zasilacza, co zwykle skutkuje uszkodzeniem innych podzespołów urządzenia. Dlatego warto reagować już na pierwsze oznaki nieprawidłowej pracy sprzętu. Odpowiednio wcześnie podjęta naprawa zasilacza może zapobiec dalszym uszkodzeniom, przez co będzie tańsza niż w przypadku, kiedy urządzenie definitywnie odmówi posłuszeństwa.
Naprawy płyt głównych (chassis) są zwykle trudniejsze i droższe. W nowych telewizorach stosuje się skalery i procesory w obudowach BGA, których wymiana wymaga użycia specjalistycznej stacji lutowniczej. Wiele serwisów RTV nie dysponuje narzędziami tego typu, przez co zamiast naprawić część muszą ją wymienić w całości.
W kilkuletnich telewizorach zdarzają się usterki podświetlenia matrycy. Są one spowodowane zużyciem jednej lub kilku świetlówek, a także awariami inwerterów, w których uszkodzeniu ulegają układy sterujące, transformatory i kondensatory. Znacznie rzadziej występują uszkodzenia logiki matrycy (T-CON) i głowic tunerów. Inną grupą są uszkodzenia mechaniczne matrycy. W takim przypadku konieczna jest jej wymiana, co z uwagi na wysokie ceny, zwykle jest równoznaczne z nieopłacalnością naprawy.
W odtwarzaczach dysków optycznych (CD, DVD, BR) popularną usterką jest zużycie lasera. Zużywają się także elementy mechaniczne odpowiedzialne za pozycjonowanie głowicy lasera, wysuwanie szuflady itp.

 

Odzyskiwanie danych

Ważne dane można stracić z wielu powodów. Około połowy przypadków, to uszkodzenia logiczne - polegające na uszkodzeniu struktury logicznej nośnika, który jest sprzętowo w pełni sprawny. Są to sytuacje wynikające z przypadkowego skasowania plików, uszkodzenia partycji, sformatowania dysku, ataków złośliwego oprogramowania. W przypadku tej kategorii problemów dane - o ile nie zostały nadpisane - można odzyskać w 100 %.
Pozostałe przypadki wynikają z uszkodzeń fizycznych (elektrycznych lub mechanicznych) nośnika - takich jak spalenie elementów elektronicznych, pojawienie się uszkodzonych sektorów, uszkodzenia bloku głowic lub zatarcie silnika dysku twardego. Również w większości przypadków straty danych wynikających z uszkodzenia nośnika można je odzyskać.
Najważniejsze, to nie dopuścić nadpisania utraconych danych ani do pogorszenia stanu uszkodzonego nośnika. Najlepiej niezwłocznie wyłączyć komputer. W żadnym wypadku nie należy na dysku, na którym zostały utracone dane wykonywać żadnych operacji, instalować żadnych programów, ani próbować przeinstalowywać systemu operacyjnego. Poważnym błędem jest odzyskiwanie danych na ten sam dysk, z którego zostały one stracone, a także defragmentacja nośnika. Nie należy też próbować samodzielnej naprawy napędu, a szczególnie niebezpieczne dla danych jest otwieranie dysków twardych przez niedoświadczone osoby, które często skutkuje uszkodzeniem nośnika magnetycznego na powierzchni talerza. W przypadku pamięci typu Flash-NAND trzeba mieć na uwadze, że przeprogramowanie lub wymiana kontrolera zwykle kończy się wyzerowaniem układów pamięci, co jest równoznaczne z bezpowrotną utratą danych.

 

Kasowanie danych

Bezpieczeństwo danych to nie tylko kwestia zabezpieczenia ich przed utratą, wykonywania i właściwego przechowywania kopii bezpieczeństwa, ale także zabezpieczenia ich przed nieuprawnionym dostępem. W wielu przypadkach słabym punktem okazuje się moment wymiany sprzętu komputerowego. Często użytkownicy w ogóle zapominają o usunięciu ważnych, poufnych danych lub usuwają je w sposób pozwalający na stosunkowo łatwe odzyskanie - w skrajnym przypadku poprzez przywrócenie skasowanych plików z kosza. Nawet oprożnienie kosza, czy sformatowanie dysku lub jego uszkodzenie nie oznacza, że usunięte w ten sposób dane nie będą mogły być odzyskane.
Pewnym i skutecznym sposobem usunięcia danych jest ich nadpisanie innymi, nieważnymi i bezwartosciowymi danymi, a najlepiej całkowite nadpisanie dysku. W naszym serwisie stosujemy trzy przebiegi nadpisywania wartościami 00h, FFh oraz wartością losową, jednak wystarczający jest już jeden przebieg.
Secure Erase jest to procedura przewidziana standardem ATA, gwarantująca nieodwracalne usunięcie danych z dysku. Aby przeprowadzić tę procedurę, niezbędne jest ustawienie hasła ATA-Password, a po jej zakończeniu i usunięciu hasła można z dysku normalnie korzystać.
W niektórych przypadkach przepisy prawa lub wewnętrzne regulaminy instytucji i firm wymagają, aby dysk z poufnymi danymi został zdemagnetyzowany przy użyciu odpowiedniego urządzenia - degaussera. W trakcie demagnetyzacji całkowicie i nieodwracalnie są niszczone wszystkie informacje zawarte na nośniku magnetycznym - nie tylko dane użytkownika i pliki programów, ale też informacja zawarta na powierzchni serwisowej dysku twardego, serwometki, ścieżka serwo na taśmie magnetycznej. Po takiej operacji nośniki magnetycznie nie nadają się do ponownego wykorzystania i powinny zostać zutylizowane. Demagnetyzacja nie wpływa na dane zapisane na dyskach optycznych oraz w pamięciach typu flash, ROM, NV-RAM itp.

 

HDRC
narzędzia do odzyskiwania danych
HDRC, to założona w 1996 r. indyjska firma zajmująca się odzyskiwaniem danych, produkcją narzędzi do odzyskiwania danych oraz prowadzeniem szkoleń w tym zakresie. Wykorzystując swoje doświadczenia firma ta opracowała szereg narzędzi do mechanicznej naprawy dysków twardych w celu odzyskania z nich danych. Czas realizacji zamówienia dla wymienionych poniżej narzędzi może wynieść ok. 2-3 miesięcy od dokonania wpłaty. Podana cena jest ceną brutto i obejmuje wszystkie koszty związane z dostawą włącznie z opłatami celnymi i przesyłką kurierską na wskazany przez kupującego adres w Polsce.
Platter Exchanger Tool, to narzędzia służące do wymiany talerzy w dyskach twardych. Zestaw obejmuje dwie pary chwytaków do talerzy - dla dysków 2,5" i 3,5".
Read Write Head Change Tool, to zestaw 40 par narzędzi do wymiany głowic w dyskach twardych różniących się w zależności od ilości talerzy, ich grubości i odstępów pomiędzy nimi.
Magnet Exchanger, to narzędzia służące do bezpiecznego demontażu znajdujących się w dyskach twardych magnesów stałych. W zestawie jest narzędzie przeznaczone dla dysków 2,5" oraz dla dysków 3,5" z trzema wymiennymi końcówkami.
Spindle Motor Unstuck Tool, to narzędzie służące do odblokowywania uszkodzonych silników dysków twardych.
Work Bench, to stolik przeznaczony do zamontowania dysków w czasie pracy. Pozwala na jednoczesne zamocowanie dwóch dysków twardych (pacjenta i dawcy) umożliwiając swobodne przeprowadzenie operacji wymiany głowic lub przełożenia talerzy. Stolik wyposażony jest w regulację mocowań dostosowaną do rozmiarów korpusów dysków 3,5" i 2,5"
Read Write Combokit, to zestaw kolejnych 31 par narzędzi do wymiany głowic w dyskach twardych 2,5" i 3,5".
Advance Combokit zawiera w sobie wszystkie wymienione powyżej narzędzia. Kupując cały komplet oszczędzasz 5.800 zł brutto.

 

Serwis komputerowy Kaleron

zaprasza do współpracy


współpraca z firmami komputerowymi Zapraszamy do współpracy firmy świadczące usługi informatyczne lub handlujące sprzętem komputerowym, sklepy i pogotowia komputerowe, zakłady fotograficzne, agencje detektywistyczne, a także inne firmy i instytucje zainteresowane odzyskiwaniem danych oraz naprawami sprzętu komputerowego. Współpraca z nami otwiera możliwości poszerzenia w prosty sposób zakresu świadczonych usług, a także zwiększenia uzyskiwanych przychodów, bez ponoszenia wydatków na zakup specjalistycznego sprzętu i zatrudnienie serwisantów. Jednocześnie przyczyni się do pełniejszego zaspokojenia potrzeb klientów końcowych.
Naszym partnerom oferujemy korzystne rabaty w stosunku do cen detalicznych, odroczony termin płatności, a także, w przypadku pilnych zleceń, preferencje w kolejności ich realizacji. Jesteśmy lojalni w stosunku do naszych partnerów i nie dążymy do podbierania im klientów detalicznych. Jeśli nasi klienci potrzebują skorzystać z usług, których my nie świadczymy, chętnie polecamy naszych zaufanych partnerów, którzy takie usługi wykonują.
Na wszystkie usługi udzielamy gwarancji, dokładając jednocześnie starań, aby napraw reklamacyjnych było jak najmniej, a czas ich realizacji był jak najkrótszy. Naprawy gwaracyjne mają u nas pierwszeństwo przed innymi zleceniami zarówno co do czasu ich wykonania, jak i przydziału układów i innych części. W przypadku nieudanej lub nieopłacalnej naprawy nasi klienci nie ponoszą żadnych kosztów.
Zapewniamy pełną poufność i bezpieczeństwo danych na dostarczonych do nas z uszkodzonym sprzętem nośnikach. Nie formatujemy bezmyślnie dysków w celu wykluczenia problemów systemowych i programowych, ani nie ingerujemy w dane w żaden inny sposób. Jeżeli uznamy za zasadne przeinstalowanie systemu operacyjnego, za każdym razem uzgadniamy tę czynność z klientem, oferując możliwość zabezpieczenia jego danych. Nie przeinstalowujemy systemów ani programów nielegalnych!
Klienci końcowi korzystający z usług naszych partnerów oszczędzają na koszcie i czasie dostarczenia uszkodzonego sprzętu, a także zyskują możliwość dokładnego sprawdzenia sprzętu po naprawie przy jego odbiorze, co nie jest możliwe w przypadku odsyłania sprzętu pocztą lub kurierem. Dostarczając sprzęt za pośrednictwem partnera mają także możliwość wstępnej dagnozy i ewentualnego usunięcia prostych usterek w krótszym czasie.
Jesteśmy także zainteresowani współpracą z firmami sprowadzającymi używany i uszkodzony sprzęt komputerowy oraz utylizacją sprzętu elektronicznego.

Partnerzy serwisu


Serwisy komputerowe


E-pomoc

Pogotowie i serwis komputerowy
Wrocław
ul. Gubińska 1
54-434 Wrocław
kom: 605 376 662
Serwis komputerowy Wrocław

Bitserwis

Serwis komputerowy, odzyskiwanie danych
Olsztyn
ul. Partyzantów 82
10-527 Olsztyn
tel: (89) 535-95-94
Serwis komputerowy, odzyskiwanie danych Olsztyn

LMsys

Pogotowie i serwis komputerowy
Warszawa
ul. Świętokrzyska 30/63
00-116 Warszawa
kom: 514 788 542


Odzyskiwanie danych


HDRC

Odzyskiwanie danych Dehli,
produkcja narzędzi do odzyskiwania danych
pl. Nehru, budynek Deepali 602 (6. piętro) 92
110019 Dehli
tel.:+91 9810041896
Odzyskiwanie danych Dehli

Informatyka śledcza


Biełkasoft

Informatyka śledcza Sankt Petersburg,
kryminalistyka cyfrowa,
oprogramowanie dla komputerowych ekspertyz śledczych
pr. Łunaczarskiego 33A/14-H
198096 Sankt-Petersburg
tel.:+7 (812) 926-64-74
Informatyka śledcza Sankt Petersburg

Obsługa informatyczna

firm i instytucji


PC Serwis Wrocław

Obsługa informatyczna firm,
pogotowie komputerowe Wrocław
ul. Pawłowa 12/3
53-604 Wrocław
kom: 502-345-385
Pogotowie komputerowe Wrocław

Markom

Obsługa informatyczna firm i instytucji
Jelcz-Laskowice, Czernica Wrocławska
kom: 606 339 312

Mbit

Obsługa informatyczna firm
Jelcz-Laskowice
kom: 661 301 631


SugerIT

Obsługa informatyczna szkół i firm,
pogotowie komputerowe, sieci LAN, monitoring
Wrocław
Przejazdowa 11
51-167 Wrocław
tel.: (71) 738-25-78
kom.: 605 588 364
Obsługa informatyczna szkół i firm Wrocław


Nespro

Infrastruktura sieci, wirtualizacja SAN, Active Directory, Vmware, bazy danych
Warszawa
Dystrybutor HP, Lenovo, Dell, Synology, Vmware, Microsoft
Chabrowa 43
01-934 Warszawa
tel.: (22) 300-16-26
kom.: 600 333 492


Pogotowia komputerowe


Argena

Pogotowie komputerowe
Jelcz-Laskowice
kom: 609 129 259


Przekom

Obsługa informatyczna firm,
pogotowie komputerowe
Oława, Jelcz-Laskowice, Wrocław,
Brzeg Opolski, Strzelin
ul.Wiosenna 13
55-200 Oława
kom: 603 715 185

Piocom

Usługi informatyczne dla firm, pogotowie komputerowe,
naprawa i serwis laptopów oraz komputerów
Brzeg, Oława
3 Maja 25
55-200 Oława
kom.: 668 269 636
Pogotowie komputerowe Brzeg, Oława


Evelsoft

Serwis i pogotowie komputerowe
Warszawa, Radom, Zwoleń
Usługi informatyczne, szkolenia IT
Jasieniec Solecki 162
26-700 Zwoleń
kom.: 513 594 583
Serwis komputerowy Warszawa
kom.: 881 422 284
Serwis komputerowy Radom
kom.: 533 186 512


Pogotowie komputerowe Kępno

Pogotowie komputerowe.
Obsługa informatyczna firm i instytucji
Kępno
kom: 725 543 695


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Drukarki komputerowe Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Kina domowe Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Komputery stacjonarne Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Konsole do gier Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Laptopy, Netbooki Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Monitory komputerowe Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa MP3, MP4, CD, DVD, Blu-Ray Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Sprzęt audio Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Tablety, E-booki Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Telewizory Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Tunery satelitarne Jelcz-Laskowice ], [ Pogwarancyjna naprawa Zasilacze awaryjne UPS Jelcz-Laskowice ],

Serwis pogwarancyjny Jelcz-Laskowice
Kaleron sp. z o. o.

Serwis gwarancyjny Jelcz-Laskowice
Kaleron sp. z o. o.

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Drukarki komputerowe :
-

Brother


-

Canon


-

Dell


-

Epson


-

HP


-

Konica Minolta


-

Kyocera Mita


-

Lexmark


-

Oki


-

Olivetti


-

Xerox


-

Inne / PozostałeKina domowe :
-

Denon


-

Harman Kardon


-

JVC


-

LG


-

Marantz


-

Onkyo


-

Panasonic


-

Philips


-

Pioneer


-

Samsung


-

Sony


-

Yamaha


-

Inne / PozostałeKomputery stacjonarne :
-

Acer


-

Apple


-

Asus


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

HP


-

Komputery Składane


-

Lenovo ,IBM


-

Samsung


-

Sony


-

Inne / PozostałeKonsole do gier :
-

Microsoft XBOX


-

Nintendo


-

Sony PlayStation


-

Inne / PozostałeLaptopy, Netbooki :
-

Acer


-

Apple


-

Aristo


-

Asus


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

Gateway


-

Gericom


-

HP, Compaq


-

Lenovo, IBM


-

Maxdata


-

MSI


-

Packard Bell


-

Samsung


-

Sony


-

Toshiba


-

Inne / PozostałeMonitory komputerowe :
-

Acer


-

Aoc


-

Asus


-

Benq


-

Dell


-

Eizo


-

Gateway


-

HP


-

iiyama


-

LG


-

Nec


-

Philips


-

Samsung


-

Sony


-

Inne / PozostałeMP3, MP4, CD, DVD, Blu-Ray :
-

Apple


-

Blaupunkt


-

Creative


-

Grundig


-

iAudio


-

iRiver


-

Panasonic


-

Pentagram


-

Philips


-

Samsung


-

Sandisk


-

Sony


-

Thomson


-

Vedia


-

Inne / PozostałeSprzęt audio :
-

Acoustic Energy


-

Arcam


-

Audio Physic


-

Audiolab


-

B&W


-

Cambridge Audio


-

Canton


-

Dali


-

Denon


-

Dynaudio


-

Focal.JMLab


-

Harman Kardon


-

Heco


-

Infinity


-

Jamo


-

JBL


-

JVC


-

KEF


-

Kenwood


-

Klipsch


-

Koda


-

Magnat


-

Marantz


-

Nad


-

Onkyo


-

Paradigm


-

Pioneer


-

Quadral


-

Rotel


-

Sony


-

Technics


-

Tonsil


-

Unitra


-

Yamaha


-

Inne / PozostałeTablety, E-booki :
-

Acer


-

Ainol


-

Apple


-

Archos


-

Asus


-

Dell


-

Goclever


-

HP Compaq


-

Huawei


-

Kindle


-

Lark


-

Lenovo, IBM


-

Manta


-

Modecom


-

Motorola


-

NavRoad


-

Nook


-

Onyx


-

Overmax


-

Pocketbook


-

Prestigio


-

Samsung


-

Sony


-

Toshiba


-

Tracer


-

Inne / PozostałeTelewizory :
-

Daewoo


-

Elemis


-

Funai


-

Grundig


-

LG


-

Panasonic


-

Philips


-

Pioneer


-

Samsung


-

Sharp


-

Sony


-

Thomson


-

Toshiba


-

Inne / PozostałeTunery satelitarne :
-

Dreambox


-

Echostar


-

Ferguson


-

Globo


-

Humax


-

LinBOX


-

Mediasa


-

Nokia


-

Philips


-

Sagem


-

Technisat


-

Inne / PozostałeZasilacze awaryjne UPS :
-

Activ Power


-

ActiveJet


-

APC


-

CyberPower


-

Ever


-

Fideltronik


-

Fsp Fortron


-

Gembird


-

Lestar


-

Orvaldi


-

Power Walker


-

Inne / PozostałeFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Serwis naprawa drukarek Jelcz-Laskowice :


Naprawa i oczyszczenie drogi przejścia papieru, mechanizmu pobierania papieru. Czyszczenie i konserwacja elementu grzewczego, wałków, rolek, pasków, głowicy drukującej. Konserwacja i smarowanie łożysk, kół zębatych. Wymiana tonera, atramentu, bębna, developera, głowicy drukującej.


Serwis naprawa kina domowego Jelcz-Laskowice :


Naprawa, serwis i wymiana: zasilacza, wzmacniacza mocy, przedwzmacniacza i układów kontrolnych, zwrotnicy, końcówki mocy, pokręteł, układów zasilania, wyświetlaczy LCD, bezpiecznika, rezystora, tranzystora, lampy, potencjometru. Urządzenia: amplituner, wzmacniacz mocy, kolumny, głośniki, DVD, Blu-Ray. Problemy: nie włącza się, nie gra jedna kolumna, trzaski lub cicho gra.


Serwis naprawa komputerów stacjonarnych Jelcz-Laskowice :


Błędy w wyświetlanym obrazie, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią LAN i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się komputer, wymiana materiałów eksploatacyjnych, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza komputera, Reballing układów BGA, przegrzewanie. Odwirusowanie - usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: karta graficzna, klawiatura, wentylator, karta dźwiękowa, procesor, pamięć, dysk twardy, płyta główna, myszka, zasilacz komputerowy, dysk SSD, napęd, czytnik. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odzyskiwanie danych - skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników.


Serwis naprawa konsoli do gier Jelcz-Laskowice :


Wymiana i naprawa napędów DVD, blu-ray oraz flash, zasilaczy, czerwonej / żółtej diody, laseru, kontrolerów, padów, ps move, kinect, gniazd HDMI i USB, płyt głównych, 1 Czerwona Dioda E6x, Rod 3 Czerwone Diody E7x REFLOW, Rod 3 Czerwone Diody E7x Reballing , REFLOW, Reballing układu BGA. Konserwacja, czyszczenie konsoli - wiatraka i układu chłodzenia, wymiana pasty termoprzewodzącej, montaż dodatkowego chłodzenia, regeneracja płyt, czyszczenie wymiana pasty pod procesorami, czyszczenie po zalaniu, przywracanie systemu, upgrade / downgrade systemu. Naprawa usterek: na ekranie pojawiają się artefakty, napęd nie czyta płyt DVD lub czyta bardzo długo, nie uruchamia się konsola, pojawia się błąd na ekranie, świecą się trzy czerwone diody, konsola uruchamia się i jest dźwięk ale nie ma obrazu, brak połączenia padów z konsolą, przegrzewanie konsoli, nie startuje lub zawiesza się. Konsola włącza się wraz z błędami E64, E65, E71, E73, E74, E79.


Serwis naprawa laptopów, netbooków Jelcz-Laskowice :


Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: matryc LCD/ LED i inwerterów, świetlówek wyświetlacza, klawiatur, dysków twardych, pamięci, układów graficznych - reballing BGA, obudów i zawiasów laptopa, gniazda zasilania, napędów czytników optycznych CD / DVD / Blu-ray, płyt głównych po zalaniu, baterii, kart WiFi, gniazd słuchawkowych, gniazd USB, wymiana wtyczek, układu zasilania i sterowania, gniazd procesora, gniazd pamięci. Czyszczenie wnętrza i układu chłodzenia z wymianą materiałów termoprzewodzących - wymiana past i termopadów oraz czyszczenie radiatora i wiatraka. Pomoc przy instalacji i konfiguracji połączenia z internetem, dostępu do internetu, bezprzewodowego Internetu, sieci WiFi. Odzyskiwanie danych z: skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, uszkodzonych kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników, wszelkich innych nośników pamięci. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja: sprzętu sieciowego, sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, printserwerów, kamer IP, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odwirusowanie czyli usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Modernizacja notebooków - wymiana procesorów, rozbudowa pamięci. Usterki: brak obrazu na monitorze, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią Lan i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się laptop, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza laptopa, przegrzewanie laptopa, pęknięta matryca, buczący wiatrak, ciemny obraz, nie włącza się, uszkodzone zawiasy, pęknięta obudowa, laptop po burzy lub zalany, paski na ekranie.


Serwis naprawa monitorów kineskopowych CRT, LCD, LED Jelcz-Laskowice :


Naprawa lub wymiana matrycy, kabla, inwerterów, elektroniki, zawiasów, taśm sygnałowych, układu zasilania i sterowania, obudowy, świetlówek podświetlających, transformatorów i kondensatorów, zasilacza, przewodu sygnałowego i wtyczki, przetwornika, martwych pikseli i subpikseli oraz badpikseli , lamp lub diod w matrycach, płyty głównej, modułów logiki t-con. Problemy: brak obrazu po włączeniu – nie świeci, zanikanie obrazu, martwe piksele, pasy na monitorze, z włączeniem, różne kolory - przebarwienia.


Serwis naprawa odtwarzaczy MP3, MP4, CD, DVD, Blu-Ray Jelcz-Laskowice :


Naprawa lub wymiana gdy odtwarzacz: gra za cicho lub słychać szum i trzeszczenie w słuchawkach, dźwięk jest mono lub go nie ma, ma uszkodzony port USB lub port mini-jack; ma uszkodzony wyświetlacz LCD lub jest pęknięty ekran, zawiesza się i nie uruchamia się, sam się wyłącza, uszkodzony jest dysk twardy, piszczy lub trzeszczy napęd, uszkodzona jest płyta główna, świeci się dioda, nie świeci się żadna dioda, nie ładuje się, nie włącza się oprogramowanie, zawiesza się, nie wykrywa go komputer, nie łączy się z komputerem.


Serwis naprawa sprzętu audio Jelcz-Laskowice :


Naprawa, serwis i wymiana: zasilacza, wzmacniacza mocy, przedwzmacniacza i układów kontrolnych, zwrotnicy, końcówki mocy, pokręteł, układów zasilania, wyświetlaczy LCD, bezpiecznika, rezystora, tranzystora, lampy, potencjometru. Urządzenia: amplituner, wzmacniacz mocy(tranzystorowych, hybrydowych, lampowych, gitarowych, scenicznych, klubowych), kolumny, głośniki, radio, magnetofonów szpulowych, mikserów, mikrofonów, kontrolery, DVD i CD-playery, gitary i instrumenty elektroniczne, kina domowe, wieże, tunery. Problemy: nie włącza się, nie gra jedna kolumna, trzaski lub cicho gra.


Serwis naprawa tabletów, e-booków Jelcz-Laskowice :


Naprawa, serwis i wymiana: wyświetlaczy LCD, głośników, obudów, przycisków, gniazda karty sim i pamięci, wymiana dotyku (digitizera), mikrofonu, buzzera, gniazda ładowania oraz słuchawek, zasilacza i ładowarki, płyty głównej, taśm, złącz USB oraz miniUSB i microUSB , szyby. Problemy: aktualizacja oprogramowania, zmiana języków menu, naprawa po zalaniu lub upadku.


Serwis naprawa telewizorów Jelcz-Laskowice :


Naprawa lub wymiana: układów zasilania, płyt głównych matrycy, kabla, gniazd ( HDMI,DVI,VGA,USB), inwerterów, elektroniki,pilota, taśm sygnałowych, układu zasilania i sterowania, obudowy, świetlówek podświetlających, transformatorów i kondensatorów, zasilacza, przewodu sygnałowego i wtyczki, przetwornika, martwych pikseli i subpikseli oraz badpikseli , lamp lub diod w matrycach, płyty głównej, modułów logiki t-con. Problemy: brak obrazu po włączeniu – nie świeci, zanikanie obrazu, martwe piksele, pasy na telewizorze, z włączeniem, różne kolory - przebarwienia. Zmiana oprogramowania.


Serwis naprawa tunerów satelitarnych Jelcz-Laskowice :


Naprawa lub wymiana: tunera, anteny. Usługi: zamontowanie i ustawienie anteny, poprowadzenie okablowania, dostrojenie telewizora, rozdzielenie sygnału.


Serwis naprawa zasilaczy UPS Jelcz-Laskowice :


Naprawa, serwis i wymiana: układu zasilania oraz ładowania i stabilizacji, ogniw, baterii, przetwornic. Kalibracja i konserwacja zasilaczy oraz testowanie baterii.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl