Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

DATA Lab

Adres: 

60-313 Poznań

Grunwaldzka 151A

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

DATA Lab to dynamicznie rozwijające się od 2000 roku Laboratorium Odzyskiwania Danych, podążające na najważniejszymi i najnowszymi trendami z zakresu data recovery.

 

Firma specjalizuje się w odzyskiwaniu danych z: dysków twardych HDD, dysków SSD, RAID, NAS, Serwerów, kart pamięci, pamięci przenośnych typu pendrive, oraz w kasowaniu programowym i sprzętowym informacji zawartych na magnetycznych nośnikach danych.

Odzyskiwanie danych z DATA Lab to szybki i praktycznie w 100% skuteczny proces. To także gwarancja dyskrecji, poświadczona Certyfikatem Bezpieczeństwa.

 

DATA Lab to profesjonalne odzyskiwanie danych zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych, utraty danych w wyniku uszkodzeń softwareowych (logicznych) lub hardwareowych(sprzętowych, technicznych i fizycznych). Cały proces postępowania dla każdego typu uszkodzenia nośnika jest klarownie skodyfikowany, a jego przebieg - prosty i sprawny. Pierwszy etap, czyli analiza (rokowanie) typu uszkodzenia, jest zupełnie bezpłatny, a koszty innych usług znajdą Państwo w zakładceCennik.

DATA Lab to doskonały wybór dla wszystkich, którym zależy na szybkiej i fachowej pomocy z zakresu data recovery.

 

Firma powstała w lutym 2000 roku.
W rejestrze działalności gospodarczej znajduje się pod numerem 32076/2000/S
Regon firmy: 639710600
NIP: PL9720104904
Adres rejestracyjny firmy: Poznań, os. Pod Lipami
Adres działalności firmy, punkt konsultacji z klientami oraz laboratoria firmy mieszczą się w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 151A

 

 

Główne profile działalności firmy:

odzyskiwanie danych z dysków twardych IDE, SATA, SCSI, SAS, SSD (każdy format dysku, niezależnie od systemu operacyjnego na dysku, wszystkie uszkodzenia, każda konfiguracja dysków)
odzyskiwanie danych z macierzy RAID, z urządzeń NAS
odzyskiwanie danych z kilkudziesięciu rodzajów kart pamięci
odzyskiwanie danych z pamięci przenośnych typu pendrive
odzyskiwanie danych z nośników CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, BluRay, HD-DVD
odzyskiwanie danych z takich nośników jak FD, ZIP, LS, MO, JAZ
odzyskiwanie danych z uszkodzonych plików MS Office, MS Outlook, MS Outlook Express
kasowanie programowe oraz sprzętowe informacji zawartych na magnetycznych nośnikach danych


ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKÓW HDD
dysk twardy
Dyski twarde HDD należą obecnie do najbardziej popularnych urządzeń do przechowywania, magazynowania informacji. Na strukturę fizyczną dysku składają się cylindry, głowice i sektory, natomiast informacje zapisywane są na okrągłych nośnikach (talerzach) zamocowanych jeden nad drugim na obracającej się osi. Po obu stronach talerza na specjalnym ramieniu zwanym "grzebieniem" zamocowane są głowice od odczytu i zapisu.

W przypadku dysków twardych można wymienić dwie możliwości uszkodzeń: logiczne i techniczne. W drugim przypadku mamy do czynienia z uszkodzeniami w których należy zastosować procedury nieinwazyjne bądź inwazyjne. Firma DATA Lab zatrudnia kwalifikowanych specjalistów, posiada urządzenia i technologie pozwalające na odzyskiwanie danych z dysków twardych niezależnie od przyczyny i stopnia skomplikowania przypadku. Usługi wykonujemy we własnym, specjalistycznym laboratorium, w którym znajduje się obszar (komora laminarna) o podwyższonej klasie czystości powietrza umożliwiając otwieranie dysków twardych w warunkach sterylnej czystości.

Przyczyny utraty danych z dysków twardych to w 25% przypadków działanie "czynnika ludzkieg", natomiast pozostałe związane są np. ze skokami napięcia, uszkodzeniami mechanicznymi, błędami systemowymi, działaniami wirusów, klęskami żywiołowymi czy uszkodzeniami sektorów czyli uszkodzeniami sektorów danych.

Odzyskiwanie danych z dysków twardych HDD:
rozmiar: 1,8", 2,5", 3,5"
typ interfejsu: ATA, S-ATA, USB, SCSI, SAS, FIBER CHANNEL


ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKÓW SSD
dysk ssd
Wszystkie Dyski SSD (Solid State Drive) czyli , urządzenie pamięci masowej, służą do przechowywania danych dostępne na rynku nie zależnie od marki i producenta mają podobną do siebie budowę. Stosowane w tradycyjnych dyskach głowice i talerze zostały zastąpione pamięciami FLASH. Dyski SSD są następstwem technologicznym takich urządzeń jak pendrive i karty pamięci. W tych nośnikach dane zapisywanie są przeważnie na jednym do czterech układów NAND (flash), natomiast w dyskach SSD o wielkości 2,5" może ich występować nawet kilkadziesiąt. Aby zachować kompatybilność z rozwiązaniami, które były wcześniej dysk SSD ma interfejs dysku standardowego (najczęściej SATA). Podstawową zaletą technologii SSD jest brak ruchomych części. Dodatkowo dyski te charakteryzują się szybkością działania czyli zdecydowanie potrzebuje mniej czasem aby dostać się do danych dużo cichszą pracą oraz o dużo większą odpornością na uszkodzenia techniczne spowodowane upadkiem bądź wstrząsami w czasie.

Odzyskiwanie danych z dysków SSD całkowicie różni się w procesie postepowania od odzysku danych z tradycyjnych dysków HDD ze względu na swoją budowę. Firma DATA Lab posiada pracowników którzy posiadają wyszukaną wiedzę z zakresu elektroniki, fizyki, robotyki, automatyki i programowania, jak również specjalistyczne programy, technologie i urządzenia pozwalające na odzyskanie danych z dysków zbudowanych z układów NAND (flash).

Dyski SSD nie należą do dysków z którymi nic złego nie może się stać, również istnie prawdopodobieństwu utraty z nich danych. Można wymienić dwie przyczyny braku dostępu do danych: logiczne (sformatowanie dysku, bądź usunięcie jakiegoś pliku), techniczne/fizyczne (uszkodzenia elektroniki, uszkodzenia wynikające z upadku dysku, zalania, spalenia jak i również po prostu zmęczenia materiału).

Odzyskiwanie danych z dysków SSD:
rozmiar - 1,3", 1,8", 2,5", 3,5"
typ interfejsu: SATA, Fibre Channel, SAS, i ATA/IDE, oraz wszystkie inne dostępne na rynku.


ODZYSKIWANIE DANYCH Z RAID/NAS
raid
Nazwa RAID pochodzi od Redundant Array of Inexpensive Disco to technologia której zadaniem jest zwiększenie niezawodności i wydajności systemów dyskowych w zastosowaniach profesjonalnych oraz w komputerach bardziej ambitnych amatorów. Technologia służy temu aby tworzyć ujednoliconą kopię, oraz zwiększenia bezpieczeństwu przechowywania danych.

Przy tworzeniu macierzy RAID (Nadmiarowa macierz niezależnych dysków) uwglednia się różne rodzaję pamięci. Obecnie stosowane są wszystkie rodzaję dysków twardych od magnetycznych po nowoczesne dyski SSD. Na chwilę obecną cały czas dominają dyski magnetycznę przy czym najbardziej popularne rozwiazanie opartę jest na dyskach SAS lub SCSI. Tochnologię SSD wykorzystuję się w rozwiązaniach wymagających krótszego czasu dostępu do danych.

Macierze RAID to technologia magazynowania danych pozwalająca łączyć wiele fizycznych dysków w jeden, bądź wiele jednostek logicznych. Każda z takich jednostek widoczna jest przez system jako pojedynczy dysk. Przeznaczenie macierzy implikuje wybór technologii odpowiedniej w zakresie dysków, pamięci, kontrolerów , sposobu i techniki przesyłania danych oraz poziomu niezawodności.

DATA Lab posiada niezbędne umiejętności oraz narzędzia i technologię do odzyskiwania danych z macierzy RAID oraz pamięci typu NAS, SAN. Jeżeli chodzi o typy uszkodzeń w przypadku RAID można wymienić dwie możliwości uszkodzenia: logiczne i fizyczne. Uszkodzenia fizyczne dzieli się na inwazyjne i nieinwazyjne. Firma odzyskuje dane niezależnie od poziomu, użytych kontrolerów RAID oraz producenta i typu dysków twardych. Profesjonalnie odzyskujemy dane z RAID niezależnie od stopnia skomplikowania przypadku, od najprostszych po najtrudniejsze przypadki np. przypadkowe usunięcie danych, awarie powstałe w wyniku uszkodzenia systemu, uszkodzenia danych, uszkodzenia fizycznego, klęsk żywiołowych, techniczne i wiele innych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID:

-typy dysków - IDE/ATA/PATA/EIDE, ULTRA/ATA 100, SAS, SCSI, ESDI, Fibre Channel, USB, Firewire, PCMCIA, RLL, iSCSI, eSATA, SATA II/2.0, SATA, MFM.

-poziomy - RAID - RAID 0, RAID 1, RAID 2, RAID 3, RAID 4, RAID 5, RAID 1E, RAID 6, RAID 5E, RAID 5EE, RAID ADG, RAID 0+1, RAID 10, RAID 50, RAID 51.

ODZYSKIWANIE DANYCH Z SERWERÓW
serwer

Serwer to nic innego jak komputer z zainstalowanymi odpowiednimi programami, który służy głównie do przechowywania ważnych danych i informacji, na stałe podłączony do internetu. Serwerem nazywa się również systemy oprogramowania biorące udział w udostępnianiu zasobów takich jak różnego rodzaju pliki, dokumenty, bazy danych, łącza internetowe a także urządzenia typu drukarki i skanery.


Serwerem może być zwykły komputer, natomiast w celu bardziej profesjonalnego wykorzystania powinna być to maszyna tylko do tego przeznaczona. Maszyny tego typu przystosowane są do pracy ciągłej, wyposażone są w duże i szybkie dyski twarde głównie SCSI i SAS z dużą ilością pamięci RAM.

Jeżeli chodzi o typy uszkodzeń dysków w serwerach to można wymienić dwie możliwości uszkodzenia: logiczne i fizyczne. Uszkodzenia fizyczne dzieli się na inwazyjne i nieinwazyjne. DATA Lab posiada umiejętności, programy, sprzęt, technologie oraz duże doświadczenie pozwalające na odzyskiwanie danych z serwerów plików, serwerów sieciowych, serwerów aplikacji itp.


ODZYSKIWANIE DANYCH Z KART PAMIĘCI
karta sd
Karty pamięci są niepozorne, małe i cienkie, ale mogą przechowywać naprawdę dużą ilość danych. Obecnie na różnych rodzajach kart pamięci można zmieścić tysiące zdjęć, dzięki tej zalecie należą do bardzo popularnych nośników pamięci, a główne występują w aparatach cyfrowych.
Odzyskiwanie danych z kart pamięci całkowicie różni się w procesie postepowania od odzysku danych z tradycyjnych dysków HDD ze względu na swoją budowę. Firma DATA Lab posiada wykfalifikowanych pracowników, specjalistyczne programy, technologie oraz urządzenia pozwalające na odzyskanie danych z nośników zbudowanych z układów NAND (flash).

Urządzenia zbudowane z układów flash nie należą do nośników z którymi nic złego nie może się stać, również istnie prawdopodobieństwu utraty z nich danych. Można wymienić dwie przyczyny braku dostępu do danych: logiczne (sformatowanie karty, bądź usunięcie danych), techniczne/fizyczne (uszkodzenia elektroniki, uszkodzenia wynikające z uderzenia karty, zalania, spalenia jak i również po prostu zmęczenia materiału).

Odzyskiwanie danych z kart pamięci:
Typy kart pamięci - compact flash (CF), Smart Media (SM), PC Cart, Memory Stick (MS), Multi Media Cart (MMC), Reduced Size Multimedia Card, MMCmicro Card, Secure Digital Card (SD), Secure Digital eXtended Capacity Card (SDXC), miniSD Card (mini SD), microSD Card (micro SD), xD-Picture Card (xD), xD-Picture Card typu M (xDM), xD-Picture Card typu H (xDH)


DLACZEGO DATA LAB
PROCEDURA
ODZYSKIWANIE DANYCH
KASOWANIE DANYCH
FORMULARZ
CENNIK
KONTAKT

ODZYSKIWANIE DANYCH Z PENDRIVE
pendrive
Pendrive jest to dysk przenośny USB na którym można przechowywać dużą liczbę danych. Tego typu urządzenia są bardzo popularne wśród nośników przenośnych, ze względu na swą wielkość, mobilność i trwałość. Zbudowane są z układów NAND (flash), czyli podobnie do kart SD i dysków SSD.

Odzyskiwanie danych z pendrive całkowicie różni się w procesie postepowania od odzyskiwania danych z tradycyjnych dysków twardych ze względu na swoją budowę. Firma DATA Lab posiada wykfalifikowanych pracowników, specjalistyczne programy, technologie oraz urządzenia pozwalające na odzyskanie danych z nośników zbudowanych z układów NAND (flash).

Jeżeli chodzi o dyski zbudowana z układów flash to nie należą do nośników z którymi nie może nic złego się stać, jak najbardziej istnieje prawdopodobieństwo utraty z nich danych. Można wymienić dwie przyczyny braku dostępu do danych: logiczne (sformatowanie pendrive, bądź usunięcie danych), techniczne/fizyczne (uszkodzenia elektroniki, uszkodzenia wynikające z uderzenia pendrive, zalania, spalenia jak i również po prostu zmęczenia materiału).

ODZYSKIWANIE DANYCH Z TELEFONÓW I SMARTFONÓW
telefony i smartfony
Odzyskiwanie danych z telefonów i smarfonów
Telefon komórkowy/Smartfon, narzędzie będące obecnie przenośnym małym komputerem w którym to ich właściciele posiadają można powiedzieć większą jak nie całą "bazę danych" swojego życia codziennego...
Obecnie na rynku mamy do czynienia z urządzeniami posiadającymi dość pojemną pamięć wewnętrzną bo począwszy od 2/4GB do 64/128GB. Dodatkowo większy odłam modeli posiada też slot na kartę micro SD dzięki które możemy powiększyć pamięć w naszym telefonie.
Telefony/Smarfony z których korzystamy na co dzień posiadają pamięć wewnętrzną również zbudowaną na bazie układów pamięci Flash jak w technologii kart pamięci. Jednakże dodatkowo w urządzeniu jest system operacyjny zarządzający ową pamięcią i pozwalający nam użytkownikom ingerować w zawartość pamięci.
- Obecne telefony/smartfony korzystają w zależności od marki/modelu z takich systemów operacyjnych:
1. Android
2. iOS (Apple)
3. Windows Phone
4. Black Berry
5. System stworzony przez danego producenta telefonu.

- W zależności od modelu urządzenia, wersji danego systemu operacyjnego i usterki technicznej czy też logicznej, dzięki analizie jesteśmy w stanie określić czy możemy dla Państwa odzyskać utracone dane czy też diagnoza zakończy się wynikiem negatywnym
- Po utracie danych, każdorazowe użytkowanie urządzenia oddala nas od możliwości odtworzenia danych w dużym stopniu.


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Komputery stacjonarne Poznań ],

Serwis pogwarancyjny Poznań
DATA Lab

Serwis gwarancyjny Poznań
DATA Lab

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Komputery stacjonarne :
-

Acer


-

Apple


-

Asus


-

Benq


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

HP


-

Komputery Składane


-

Lenovo ,IBM


-

Samsung


-

Sony


-

Inne / Pozostałe


-

USŁUGA: odzyskiwanie danychFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Serwis naprawa komputerów stacjonarnych Poznań :


Błędy w wyświetlanym obrazie, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią LAN i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się komputer, wymiana materiałów eksploatacyjnych, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza komputera, Reballing układów BGA, przegrzewanie. Odwirusowanie - usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: karta graficzna, klawiatura, wentylator, karta dźwiękowa, procesor, pamięć, dysk twardy, płyta główna, myszka, zasilacz komputerowy, dysk SSD, napęd, czytnik. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odzyskiwanie danych - skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl