Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

Megaserwis S.C. Naprawa płyt głównych laptopów i Odzyskiwanie danych

Adres: 

02-201 Warszawa

Opaczewska 43

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Serwis laptopów to miejsce gdzie przychodzisz po pomoc w rozwiązaniu swoich problemów. Wiemy, że chcesz szybko odzyskać dostęp to ważnych kontaktów i projektów, ulubionych zdjęć z wakacji i ponownie pracować. Wybierając serwis do naprawy Twojego notebooka korzystaj z usług najlepszych.
U nas masz prawo do:
Wyceny naprawy od ręki - Teraz już nie musisz dwa razy jeździć za tą samą sprawą. Przyjdź do nas – technicy na miejscu sprawdzą co jest uszkodzone.
Gwarancji po naprawie - Każda naprawa jest objęta gwarancją. Chcemy abyś miał pewność, że to co robimy jest rzetelnie wykonane

W naszym serwisie możesz skorzystać z następujących usług:
Naprawy i wymiany gniazd zasilania oraz portów USB, PS2, LPT, FireWire, LAN, Audio.
Naprawy kart graficznych, wymiana układów BGA, mostków (chipsetów)
Wymiana układów BGA (paski, artefakty, kwadraciki).
Naprawy podświetlenia matrycy, wymiana świetlówek, inwerterów (ciemny obraz, nie świeci, włącza się i gaśnie, świeci na czerwono).
Naprawy laptopów po zalaniach.
Naprawy płyt głównych w pełnym zakresie (nie włącza się, zawiesza się, nie działa WiFi, USB, Touchpad).
Naprawy slotów pamięci, kart graficznych.
Kompleksowe czyszczenie (przegrzewanie się laptopa, głośno pracujący wiatrak, resetowanie się podczas pracy).
Naprawy układów zasilania, PFC, ładowania, sterowania, kontroli temperatury.
Naprawy zintegrowanych kart graficznych, dźwiękowych, sieciowych.
Wymiany kontrolerów klawiatury, firewire.
Wymiany procesorów, pamięci, dysków twardych.
Wymiany matryc - W przypadku braku możliwości naprawy.
Wymiany napędów optycznych CD, DVD. W przypadku braku możliwości naprawy.
Naprawa lub wymiana wszelkiego rodzaju taśm oraz przewodów sygnałowych.
Wymiany klawiatur.
Naprawy inwerterów.
Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków (nawet jak inny serwis się tego nie podjął – My sprawdzimy co się dzieje)
Zapraszamy na bezpłatną wycenę naprawy:
Serwis Laptopów- Warszawa Ochota, Ul. Opaczewska 43 (wejście od Bohaterów Września)


zbita matryca, pęknięta obudowa, wyłamane zawiasy, uszkodzone gniazdo zasilania - najczęściej wystepujące usterki mechaniczne

zbita matryca
2. Wyłamane zawiasy i pęknięta obudowa matrycy. Zawiasy są częścią mechaniczną, często podczas ciągłego zamykania i otwierania matrycy zacierają się co wymusza użycie większej siły podczas otwierania i zamykania, a to w konsekwencji prowadzi do wyłamania obudowy. Wymiana zawiasów w odpowiednim czasie często ograniczyłaby koszty całej naprawy. Uszkodzenie zawiasów objawia się przeważnie:
Większym niż wcześniej oporem podczas zamykania i otwierania matrycy
Skrzypieniem i skokami siły podczas poruszania klapą
Luźną klapą matrycy, która często nie utrzymuje się na miejscu po otwarciu
3. Zalanie laptopa - jedzenie i picie podczas pracy lub wykorzystywanie laptopa na różnych imprezach sprawia, że dość często dochodzi do zalania laptopa. W takich przypadkach należy szybko odłączyć prąd, wyjąć baterię i udać się do serwisu notebooków. Jest jedna z awarii gdzie czas reakcji ma duże znaczenie jeśli chodzi o koszty i skuteczność naprawy.
4. Wyłamane gniazdo zasilania, USB, HDMI, Słuchawkowe, mikrofonu - uszkodzenia, które są również popularne, choć występują głównie podczas upadku laptopa podłączonego do innych urządzeń peryferyjnych.
5. Usterką która również powstaje z winy użytkowników często jest zanieczyszczenie układu chłodzenia, co prowadzi do przegrzewania się laptopa i uszkodzeń elektroniki (głownie karty graficznej). Praca na kocach, w łóżku, na kolanach często prowadzi do zatkania otworów wentylacyjnych. Regularne czyszczenie układu chłodzenia w laptopie ogranicza całościowe koszty eksploatacji.
Wymieniliśmy tu kilka najczęściej występujących usterek z winy użytkownika. Wiele z nich mogłoby ominąć was jeśli będziecie przestrzegać kilku podstawowych zasad. W przypadku gdy wystapił jakiś problem, zapraszamy na bezpłatną wycenę

Naprawa płyty głównej, wymiana gniazda zasilania, matrycy, dysku, czyszczenie chłodzenia i laptopa po zalaniu - które usługi najczęściej wykonywane są w naszym serwisie
Słowo niezawodność już nawet zniknęła ze sloganów reklamowych i została zastąpiona przez dużą wydajność, elegancję czy raty zero procent. Problem awaryjności dotyczy wszystkich producentów.naprawa laptopów warszawaWróćmy jednak do tematu i zajmijmy się naprawami notebooków, które najczęściej wykonuje się w naszym serwisie:
1. Naprawa płyty głównej jest to usługa, którą wykonujemy najczęściej z racji tego, że wymaga ona dużego doświadczenia w dziedzinie elektroniki. Prostsze naprawy może wykonać mniej doświadczony technik, ale naprawy płyt głównych wymagają odpowiedniego sprzętu, wiedzy i zaplecza w postaci układów scalonych i schematów. Naprawę płyty głównej zaczyna się od dokładnej diagnozy - pomiarów sygnałów startowych. Ten etap jest bardzo ważny ponieważ nietrafiona wymiana układu to duże koszty dla serwisu. Wiele tego typu zleceń otrzymujemy od mniejszych serwisów, które nie mają odpowiedniego doświadczenia.
2. W drugiej kolejności najczęściej wykonywanych napraw laptopów to usterki mechaniczne: wymiany zbitych, matryc, uszkodzonych gniazd zasilania, dysków twardych, zawiasów i obudów w laptopach.
3. Trzecią usługą jaką wykonujemy dość często to czyszczenie układu chłodzenia łącznie z wymianą pasty termoprzewodzącej. Choć jest to około 20% wszystkich zleceń, należy podkreślić, że powinna być ona na pierwszym miejscu. Niestety użytkownicy laptopów często zaniedbują konserwację laptopów co prowadzi do uszkodzeń układów graficznych i konieczności napraw.
4. Kolejne usługi które wykonujemy to naprawy i instalacje systemów operacyjnych oraz usuwanie wirusów.
5. Naprawa laptopów po zalaniu to kolejna grupa napraw. Należy tu przypomnieć, że gdy dojdzie do zalania odpowiednia reakcja może znacznie ograniczyć koszty naprawy.

Samodzielna naprawa laptopa - ile tak naprawdę kosztuje naprawa z forum.

Do najczęściej pojawiających się błędów musimy zaliczyć:
Lutowanie lub dogrzewanie układów BGA na płytach głównych w sytuacji gdy tak naprawdę uszkodzenie leży po stronie układu zasilania, bios czy innego elementu. Podchodząc do takiej naprawy musimy zacząć od naprawy tego co zostało uszkodzone, czyli nie mając pewności czy układy BGA są sprawne i dobrze przylutowane trzeba to wykonać jeszcze raz. Fora internetowe pękają od różnej maści pytań w stylu laptop xxx nie działa co robić. I odpowiedzi zmierz tu tam, wymień to i to. Ciekawe tylko czy osoba która zadaje pytania w tak prostych sprawach jest w ogóle w stanie dobrze zinterpretować wyniki pomiarów.
Kolejne w kolejce popełnianych błędów są np. Wymiany matryc gdy uszkodzony jest układ graficzny, taśma matrycy lub inverter. Tylko jeśli mamy na podmianę części zamienne możemy doprecyzować gdzie leży problem.
Przy samodzielnych naprawach bardzo często dochodzi do uszkodzeń mechanicznych. Połamane obudowy, wyrwane gniazda procesorów, pozrywane taśmy łączące, za długie śrubki wkręcone tak, że uszkadzają płytę główną to tylko wierzchołek góry lodowej.
Tylko w ostatnim miesiącu mieliśmy 37 napraw, w których klienci wydali od 50 do 400 zł na części, które okazywały się sprawne + oczywiście koszty naprawy w naszym serwisie. Należy tu zwrócić uwagę na fakt, że dobry serwis laptopów, tabletów czy komputerów będzie miał na stanie dużo części zamiennych więc jeśli podmiana nie pomoże klient nie zapłaci np. za matrycę i naprawę płyty a zostanie obciążony kosztami tylko za to co faktycznie zostanie zrobione. Oczywiście cała usługa może się wydawać nieco droższa niż zakup samej, często używanej i nie zawsze sprawnej części na allegro, ale w ostatecznym rozrachunku i tak wychodzi taniej.
Problemów z samodzielnymi naprawami jest o wiele więcej - postaraliśmy się wymienić te najbardziej popularne.
Czy samodzielna naprawa laptopów jest możliwa? Do pewnego stopnia zawsze możemy spróbować naprawić coś sami. Zawsze można podjąć próbę o ile mamy umiejętności w danym kierunku. Największym problemem są tu fora internetowe i artykuły w różnych gazetach i portalach, które ukazują procesy napraw laptopów i odzyskiwania danych z dysków w prosty i pozornie skuteczny sposób. Napędzeni informacjami z internetu ludzie stają się wręcz specjalistami od psucia własnych urządzeń. Często doświadczamy takich sytuacji w rozmowach z klientami gdzie my mówimy jedno a klient wie, że uszkodzone jest coś innego, bo przeczytał to w internecie. Sporo osób idąc za poradami z forów traci swoje dane ponieważ nie robią kopii danych a instalują system czy robią recovery bez zastanowienia, bo tak im poradzono.
Internet to wspaniałe medium, dające nieograniczoną ilość informacji oraz ułatwiające nam komunikację. Nic jednak nie zastąpi pięciu, dziesięciu czy piętnastu lat doświadczenia. Laptopy to niezmiernie skomplikowane narzędzia a za jeden objaw może odpowiadać kilka do kilkunastu elementów.
Mieliśmy już w swojej wieloletniej pracy wiele dziwnych przypadków ale najbardziej wspominamy sytuację gdy klient naoglądał się filmów o naprawach płyt w piekarniku i upiekł tak też swoją płytę od laptopa HP. Niestety ale większość elementów odpadła od płyty ponieważ temperatura była zbyt duża. Jedyną możliwością jaka pozostała była wymiana płyty głównej co było zdecydowanie droższe od ewentualnej naprawy.
Ja bym się nie brał za naprawę własnego samochodu czy samodzielne leczenie własnych dzieci. Laptop jest tańszym urządzeniem więc ewentualna strata to kilka tysięcy zł. W przypadku gdy masz jakiś problem z laptopem zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę naprawy.

Wymiana płyty głównej w laptopie, tablecie - Dlaczego naprawa bardziej się opłaca
Z naszego doświadczenia, które zbieramy od 1997 roku wynika, że znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem jest naprawa naszej płyty głównej. Przeważnie jest to rozwiązanie, które pozwala cieszyć się laptopem przez kolejnych kilka lat.
Więcej o naprawach płyt głównych możesz poczytać tu.
Obecna żywotność sprzętu komputerowego jest coraz niższa. Największa awaryjność jest wśród dwu i trzyletnich laptopów, a wiec w sprzęcie, który tak naprawdę jest jeszcze w bardzo dobrym stanie i w odpowiedniej wydajności. Dodatkową korzyścią jaką otrzymujemy podczas naprawy jest to, że nasze oprogramowanie i ustawienia są przeważnie takie same jak przed awarią. Wyjątkiem jaki czasem obserwujemy jest uszkodzenie systemu operacyjnego przy awariach sprzętowych.
Problemy awaryjności laptopów dotyczą wszystkich producentów. Obecnie dominującą tendencją na rynku jest szybkie wprowadzanie nowych modeli nawet jeśli nie różnią się one wiele od swoich poprzedników. Takie podejście sprawia, że wiele konstrukcji jest niedopracowanych i celowo lub nie stają się bardzo awaryjne.

Komputery stacjonarne zostały już w dużej części wyparte przez laptopy. W niektórych biurach, rozwiązaniach przemysłowych czy medycznych są jednak wciąż używane ze względu na znacznie większą niezawodność w stosunku do laptopów.
Niektóre firmy jak Dell, Apple, HP, Acer, Asus, MSI produkują również mini komputery i komputery All in One które są wykorzystywane jako domowe centra rozrywki.
Jako uzupełnienie oferty oferujemy naprawę komputerów w przypadku różnego rodzaju usterek. W szczególności wykonujemy naprawy płyt głównych, instalacje systemów operacyjnych oraz odzyskiwanie danych.
Zajmujemy się naprawą komputerów od 1997 roku. Naprawiamy komputery stacjonarne, All in One, medyczne, przemysłowe oraz do innych zastosowań.
Zapraszamy na bezpłatną wycenę naprawy.
Naprawa komputerów w dzisiejszych czasach różni się znacznie od tego co mieliśmy 5 czy 10 lat wstecz. Obecnie produkowane komputery wymagają od firm serwisowych takich samych umiejętności jak w przypadku naprawy laptopów. Za sprawą wysokiej integracji układów scalonych, szybkiej zmianie technologii oraz braku wsparcia dla pogwarancyjnych naprawa w autoryzowanych serwisach większość uszkodzonych płyt głównych w komputerach All in One, przemysłowych czy medycznych trzeba naprawiać na poziomie elementów.
Wysoka specjalizacja w elektronice komputerowej to nasza zaleta. Od 1997 roku rozwijamy nasze umiejętności w tym kierunku, nieprzerwanie świadcząc profesjonalne usługi serwisowe.

Zapraszamy na bezpłatną wycenę:

Naprawa komputerów, Warszawa Ochota, Ul. Opaczewska 43 (wejście od Bohaterów Września)

Naprawa tabletów Samsung, Prestigio, Asus, Lenovo, Apple, Acer, Sony, Manta, NTT, Goclever, Apollo, Kruger & Matz, Modecom, Trak, HP, Vedia, NavRoad, Tracer, Toshiba, Adax, Yarvik, Fujitsu, Pentagram, Media tech, Ferguson
Jako że tablety ostatnim czasem stają się bardzo popularnymi urządzeniami rozrywki domowej postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty usługi naprawy tabletów
W naszej ofercie znajdziesz pełen zakres usług:
Wymiana matrycy, ekranu dotykowego (digitizera)
Wymiana gniazda zasilania
Naprawa płyty głównej
Oferujemy również zasilacze i baterie do tabletów.

Tablety to bardzo zaawansowane i precyzyjne urządzenia. Naprawa tabletów wymaga dużych umiejętności manualnych,oraz elektronicznych. Wysoka integracja elementów sprawia, że większość prac wykonuje się pod mikroskopem.
Jeśli Twój tablet nie działa, nie włącza się, masz zbity ekran, potrzebujesz zasilacza - Zapraszamy na bezpłatną wycenę


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Komputery stacjonarne Warszawa ], [ Pogwarancyjna naprawa Laptopy, Netbooki Warszawa ], [ Pogwarancyjna naprawa Projektory Warszawa ], [ Pogwarancyjna naprawa Smartfony Warszawa ],

Serwis pogwarancyjny Warszawa
Megaserwis S.C. Naprawa płyt głównych laptopów i Odzyskiwanie danych

Serwis gwarancyjny Warszawa
Megaserwis S.C. Naprawa płyt głównych laptopów i Odzyskiwanie danych

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Komputery stacjonarne :
-

Acer


-

Apple


-

Asus


-

Benq


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

HP


-

Komputery Składane


-

Lenovo ,IBM


-

Samsung


-

Sony


-

Inne / Pozostałe


-

USŁUGA: czyszczenie,konserwacja


-

USŁUGA: instalacje sieci komputerowych


-

USŁUGA: odzyskiwanie danychLaptopy, Netbooki :
-

Acer


-

Apple


-

Aristo


-

Asus


-

Benq


-

Dell


-

Fujitsu Siemens


-

Gateway


-

Gericom


-

HP, Compaq


-

Lenovo, IBM


-

Maxdata


-

MSI


-

Packard Bell


-

Samsung


-

Sony


-

Toshiba


-

Inne / Pozostałe


-

USŁUGA: czyszczenie,konserwacja


-

USŁUGA: odzyskiwanie danychProjektory :
-

Acer


-

Benq


-

Epson


-

Hitachi


-

InFocus


-

LG


-

Mitsubishi


-

Nec


-

Optoma


-

Panasonic


-

Philips


-

Samsung


-

Sanyo


-

Sharp


-

Sony


-

Toshiba


-

Vivitek


-

Inne / PozostałeSmartfony :
-

Acer


-

Alcatel


-

Apple


-

Asus


-

Blackberry


-

HTC


-

Huawei


-

LG


-

Motorola


-

myPhone


-

Nokia


-

Prestigio


-

Samsung


-

Sony


-

ZTE


-

Inne / PozostałeFirma nie realizuje napraw gwarancyjnych

Serwis naprawa komputerów stacjonarnych Warszawa :


Błędy w wyświetlanym obrazie, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią LAN i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się komputer, wymiana materiałów eksploatacyjnych, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza komputera, Reballing układów BGA, przegrzewanie. Odwirusowanie - usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: karta graficzna, klawiatura, wentylator, karta dźwiękowa, procesor, pamięć, dysk twardy, płyta główna, myszka, zasilacz komputerowy, dysk SSD, napęd, czytnik. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odzyskiwanie danych - skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników.


Serwis naprawa laptopów, netbooków Warszawa :


Naprawa , wymiana i montaż uszkodzonych podzespołów: matryc LCD/ LED i inwerterów, świetlówek wyświetlacza, klawiatur, dysków twardych, pamięci, układów graficznych - reballing BGA, obudów i zawiasów laptopa, gniazda zasilania, napędów czytników optycznych CD / DVD / Blu-ray, płyt głównych po zalaniu, baterii, kart WiFi, gniazd słuchawkowych, gniazd USB, wymiana wtyczek, układu zasilania i sterowania, gniazd procesora, gniazd pamięci. Czyszczenie wnętrza i układu chłodzenia z wymianą materiałów termoprzewodzących - wymiana past i termopadów oraz czyszczenie radiatora i wiatraka. Pomoc przy instalacji i konfiguracji połączenia z internetem, dostępu do internetu, bezprzewodowego Internetu, sieci WiFi. Odzyskiwanie danych z: skasowanych plików, partycji z uszkodzonych dysków twardych, dysków SSD, pamięci przenośnych pendrive, uszkodzonych kart pamięci, urządzeń z wbudowaną pamięcią Flash oraz innych nośników, wszelkich innych nośników pamięci. Aktualizacja oprogramowania, czyszczenie rejestrów systemowych, defragmentacja dysku, tworzenie kopii bezpieczeństwa, odzyskanie hasła. Instalacja i konfiguracja: sprzętu sieciowego, sterowników- driverów, systemu operacyjnego, urządzeń peryferyjnych, printserwerów, kamer IP, oprogramowania, połączenia internetowego, routera, skrzynek email, sieci LAN i WIFI , serwera, bezprzewodowego Internetu. Odwirusowanie czyli usuwanie wirusów, trojanów, robaków. Modernizacja notebooków - wymiana procesorów, rozbudowa pamięci. Usterki: brak obrazu na monitorze, nie wykrywa urządzeń USB, problemy z siecią Lan i WiFi, blue screen, głośny wentylator, wymiana podzespołów i modernizacja, nie uruchamia się laptop, wgranie i aktualizacja Biosu, diagnoza laptopa, przegrzewanie laptopa, pęknięta matryca, buczący wiatrak, ciemny obraz, nie włącza się, uszkodzone zawiasy, pęknięta obudowa, laptop po burzy lub zalany, paski na ekranie.


Serwis naprawa projektorów, rzutników Warszawa :


Naprawa, serwis i wymiana: soczewki, lampbalast, lampy, obudowy, zasilacza, wentylatora, matrycy, płyty głównej, kondensatora, tranzystora, optyki, modułów, żarówki, filtrów, układu zasilającego. Konserwacja i czyszczenie: po wybuchach lamp projekcyjnych, filtrów powietrza, filtrów polaryzacyjnych, kół barwnych oraz układów chłodzenia. Problemy: z wykryciem projektora na komputerze, ze startem projektora, ze złym wyświetlaniem obrazu, Błąd automatycznej przesłony, wyświetlane kody błędów, przegrzewanie się projektora, Projektor się nie włącza, z lampą projektora, ciemny ekran na projektorze lub artefakty oraz kropki i plamy.


Serwis naprawa smartfonów Warszawa :


Naprawa, serwis i wymiana: wyświetlaczy LCD, głośników, obudów, przycisków, gniazda karty sim i pamięci, wymiana dotyku (digitizera), mikrofonu, buzzera, gniazda ładowania oraz słuchawek, zasilacza i ładowarki, płyty głównej, taśm, złącz USB oraz miniUSB i microUSB , szyby. Problemy: Zdejmowanie blokad - simlocka, aktualizacja oprogramowania, zmiana języków menu, naprawa po zalaniu lub upadku, odblokowanie kodu telefonu, soft modding.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl