Awaria urządzenia ?
Szukaj serwisu w Twoim mieście
Dodaj firmę
rejestruj za darmo
Wyszukaj Serwisu w Twoim mieście

Województwo

Miasto

Rodzaj sprzętu

Producent

Typ serwisu

Poleca: 0% osób
Firma: 

Euro Cori

Adres: 

31-831 Kraków

Fatimska 8, bud. B

Pokaż kontakt
Informacja
Usługi
Komentarze i oceny
Jak dojechać
Kontakt z Serwisem

Usługi naprawy kamer i magnetowidów, konserwacja oraz przeglądy profesjonalnego sprzętu video, zarówno PAL jak i NTSC, SD i HD. Prowadzimy profesjonalny serwis kamer i magnetowidów Sony, Panasonic i JVC. Serwisujemy sprzęt dla indywidualnych Klientów, stacji TV, przemysłu, placówek medycznych oraz firm obsługujących profesjonalną rejestrację i montaż video uroczystości.

Euro Cori świadczy także usługi naprawy oraz wsparcia technicznego sprzętu dozorowego CCTV Panasonic, zarówno standardowego jak i opartego na technologii IP oraz Iris Recognition. Naprawiane urządzenia to między innymi:

 • Kamery studyjne Sony i Panasonic
 • Kamkordery Panasonic, Sony i JVC
 • Miksery i switchery wizji Sony i Panasonic
 • Rejestratory, magnetowidy, playery JVC, Sony i Panasonic
 • CCTV i telewizja dozorowa Panasonic

Obsługiwane formaty to między innymi:

 • AVCHD
 • DV, miniDV, DVCAM
 • DVCPRO, DVCPRO 50, DVCPRO HD
 • P2 AVCIntra, AVCUltra
 • XDCAM, XDCAM EX
 • HDCAM

Sprzęt do serwisu dostarczyć można osobiście lub wysyłając przesyłką kurierską np. poprzez UPS, DHL, TNT. Siedziba serwisu oraz adres do wysyłek sprzętu:


Euro Cori Serwis

ul. Fatimska 8, bud. B 31-831 Kraków
tel: 12 647-0285

 

 

O Euro Cori
Euro Cori Serwis świadczy usługi naprawy profesjonalnych kamer, kamkorderów, magnetowidów, mikserów i switcherów wizji, konserwacji oraz przeglądów profesjonalnego sprzętu video, zarówno PAL jak i NTSC, SD, HD oraz 4K. Prowadzimy serwis profesjonalnych kamer i magnetowidów Panasonic oraz Sony. Serwisujemy sprzęt dla indywidualnych Klientów, stacji TV, przemysłu, placówek medycznych oraz firm obsługujących profesjonalną rejestrację i montaż video uroczystości.
Euro Cori Serwis świadczy także usługi naprawy oraz wsparcia technicznego sprzętu dozorowego CCTV Panasonic, zarówno standardowego jak i opartego na technologii IP.
Nasza siedziba znajduje się w Krakowie ale obsługujemy sprzęt dostarczony z całego terenu Polski oraz krajów Unii Europejskiej.
W Euro Cori Serwis m


Naprawy sprzętu
Każda naprawa w Euro Cori Serwis polegająca na wymianie elementów elektronicznych dokonywana jest z wykorzystaniem bezołowiowych materiałów.
Każda usterka elektroniczna naprawiana jest na poziomie komponentów, tylko w niektórych przypadkach wymiana całej płyty PCB jest niezbędna lub dyktowana względami ekonomicznymi, w większości przypadków wymiana uszkodzonego układu IC jest znacznie tańsza i szybsza. Niekiedy producent sprzętu dostarcza jedynie kompletne, zmontowane płyty PCB bez możliwości zamówienia do nich poszczególnych komponentów. Nasz specjalistyczny sprzęt i doświadczenie pozwalają nam na wymianę praktycznie każdego elementu na dowolnej płycie PCB.
Naprawa uszkodzonych mechanizmów, w tym wymiana zepsutych oraz zużytych elementów mechanicznych. Po każdej naprawie mechanizm zawsze zostaje precyzyjnie zestrojony. Niekiedy producent sprzętu dostarcza jedynie kompletne, zmontowane mechanizmy bez możliwości zamówienia do nich poszczególnych komponentów.
Wymiana pękniętych oraz zagubionych elementów obudowy, zarówno tych spełniających funkcję czysto estetyczną, jak i tych, których wymiana jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia.
Usuwanie objawów złego obrazu video, np. błędny balans bieli i czerni, załamania obrazu lub zupełny zanik obrazu, brak ostrości z obiektywu, itp. Stosujemy regularnie kalibrowane urządzenia pomiarowe pozwalające nam na dostrzeżenie błędu zapisu, którego nie widać gołym okiem.
Usuwanie przyczyn wyświetlanych na ekranie błędów urządzenia. Zawsze przypominamy Klientowi, iż nie należy tych błędów ignorować, nawet jeżeli wydaje się, że urządzenie pracuje poprawnie.
Konserwacja sprzętu
Usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń z wewnątrz urządzenia, w tym z mechanizmów oraz z obiektywu.
Okresowa wymiana szybko zużywających się elementów mechanizmów.
Wymiana zużywających się elementów elektronicznych, mających ogromny wpływ na jakość rejestrowanego obrazu video oraz pracę całego urządzenia.
Modyfikacje sprzętu
Montaż taśmowy brakujących komponentów, błędnie w fabryce zmontowanych płyt PCB oraz kompletnych urządzeń.
Wymiana oraz uaktualnienie oprogramowania dla sprzętu wideo (np. uaktualnianie oprogramowania urządzeń takich jak kamery AVCHD, DVCPro, DV, DVCam, AVCIntra czy miksera audio Ramsa WR-DA7)

Czyszczenie pierścieni obiektywu
Czyszczenie wnętrza obiektywu oraz pierścieni
Oferujemy usługę czyszczenia zapiaszczonych lub w inny sposób zanieczyszczonych pierścieni fokusu, zoom i przysłony w obiektywach.
Niejednokrotnie pracując z kamerą na wietrze, w zapiaszczonym terenie lub podczas zawodów sportowych do wnętrza obiektywu i pierścieni dostają się kurz i piasek. Efektem tych zanieczyszczeń są ciężko lub nieregularnie pracujące pierścienie. W takim stanie skutecznie uniemożliwiają precyzyjną i płynną ręczną regulację obiektywu.
W procesie czyszczenia pierścienie są demontowane z obiektywu, usuwane są wszystkie zabrudzone smary i zanieczyszczenia oraz nakładane są nowe smary. Jeżeli kamera tego wymaga (np. Sony HXR-NX5, HDR-AX2000, itp.) to po naprawie wykonujemy obowiązkową regulację tych pierścieni.
Czyszczenie pierścieni obiektywów wykonujemy w większości profesjonalnych kamerach Sony, Panasonic i JVC z wbudowanym obiektywem. Przed przystąpieniem do pracy szacujemy koszt naprawy i pytamy o zgodę na naprawę. Usługa kosztuje zwykle od 360,00 do 840,00 zł brutto w zależności od obiektywu i trwa 1-2 dni roboczych.

Odzyskiwanie danych
karta SD
Odzyskiwanie danych z karty SD
Oferujemy usługę odzyskiwania danych z kart pamięci SD (SDHC/SDXC), SxS, P2, microP2, CF. Odzyskujemy zarówno klipy wideo z kamer jak i zdjęcia z aparatów fotograficznych.
Odzyskujemy także dane z niepoprawnie zapisanych kaset miniDV zarówno w formacie SD jak i HDV.
Koszt usługi wynosi od 60 do 360 zł w zależności od ilości wymaganej pracy. Zawsze szacujemy koszt odzyskania danych i prosimy Klienta o zgodę lub odmowy wykonania usługi. Usługa trwa zwykle od 1 do 72 godzin.
Ważne jest, aby karta pamięci nie była fizycznie zniszczona. Istotne jest aby po zauważeniu problemu z danymi na karcie pamięci od razu zabezpieczyć ją przed zapisem i nie stosować ogólnie dostępnych na rynku bezpłatnych programów do odzyskiwania danych. Programy tego typu rzeczywiście niekiedy potrafią odzyskać dane lecz niestety częściej doprowadzają do jeszcze większych zniszczeń i mogą spowodować brak możliwości odzyskania danych. Nie gwarantujemy odzyskania wszystkich lub jakichkolwiek plików i nagrań lecz dokładamy wszelkich starań aby odzyskać 100% danych.
Po odzyskaniu danych kopiujemy je na nowy nośnik


Czyszczenie mechanizmów i obiektywów
Wymieniamy zużyte elementy mechanizmów, konserwujemy oraz czyścimy obiektywy oraz mechanizmy.
W sprzęcie używanym do profesjonalnego filmowania czy montażu video zalecamy stosowanie się do wskazówek producenta urządzenia aby czyścić lub wymieniać elementy mechanizmów po określonym czasie użytkowania.
Niektóre elementy pracują poprawnie przez 1000 godzin a inne przez całą żywotność urządzenia. Szczególnie ważne są czyszczenie całego toru przesuwu taśmy oraz okresowa wymiana najbardziej kluczowych jego elementów, np. rolki dociskowej. Także zużyta głowica czyszcząca może w pewnych warunkach działać odwrotnie do zamierzonego celu, a więc brudzić czy wręcz niszczyć głowicę wizyjną. Wymiana kilku podstawowych elementów mechanizmu powoduje, że mechanizm zawsze pracuje zgodnie ze specyfikacjami producenta, a nie jest procedurą drogą.
Ponadto w wieli urządzeniach rejestrujących na kartach pamięci SD gniazda przewidziane są na kilka tysięcy włożeń i wyjęć karty. Jedynie w najdroższych urządzeniach czytniki kart pamięci przewidziane są na około 100 000 operacji włożenia karty.

Zalecamy naszym Klientom, aby nie używali w profesjonalnym sprzęcie powszechnie dostępnych na rynku taśm czyszczących z płynem, które w najlepszym wypadku powodują one chwilowe przeczyszczenie głowicy ale na dłuższą metę szkodzą jej jeszcze bardziej (głównie poprzez matowienie jej powierzchni). Często zdarza się, że takiej taśmy czyszczącej już się nie da wyjąć z mechanizmu i konieczna jest wizyta w serwisie elektronicznym. Przestrzegamy także przed stosowaniem nieodpowiednich smarów. W jednym mechanizmie poszczególne elementy zwykle smarowanie są różnymi smarami (np. w zależności od kontaktu plastik-metal lub metal-metal), a w wielu miejscach stosowanie smaru jest szkodliwe, szczególnie przy elementach pokrytych warstwą teflonu lub mających kontakt z taśmą. Z doświadczenia wiemy, że w amatorskich serwisach nagminnie stosowane są nieodpowiednie smary lub oleje, które po kilku miesiącach zawsze uszkadzają mechanizm.

Półśrodkiem, nie niszczącym głowicy pod warunkiem odpowiedniego stosowania są oryginalne taśmy czyszczące firmowane przez znanego producenta, np. Panasonic, Sony czy JVC. Czyszczą one jednak tylko delikatne zabrudzenia, nie usuwają natomiast trwałych zanieczyszczeń.

Nasz serwis stosuje tylko kompleksowe czyszczenie wszystkich elementów mechanizmu za pomocą odpowiednich środków chemicznych i sprawdzonych procedur.

Naprawy mechanizmów
Naprawiamy każdy mechanizm DV, DVCAM, DVCPro czy XDCAM. Do wymiany uszkodzonych elementów używamy tylko oryginalnych części zamiennych. W wielu przypadkach producent sprzętu nie dostarcza poszczególnych komponentów mechanizmów. W takich przypadkach wymiony a następnie odpowiednio wyregulowany zostaje cały kompletny blok mechanizmu.
Zwracamy szczególną uwagę na precyzyjne zestrojenie mechanizmu, czyli głowic wizyjnych, modułów laserowych oraz przesuwu taśmy.
Odpowiednio zestrojony mechanizm, tor przesuwu taśmy oraz ustawienia głowic mają decydujący wpływ nie tylko na jakość nagrywanego obrazu, ale także na żywotność całej mechaniki.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt oraz oprogramowanie umożliwiające poprawną regulację mechanizmu po jego naprawie i zawsze podkreślamy, że „amatorsko” wymieniona głowica wizyjna czy kompletny mechanizm (bez odpowiednich regulacji) powoduje po krótkim okresie czasu ich nadmierne zużycie, a więc dodatkowy koszt dla Klienta. Na przykład dotknięcie głowicy podczas jej montażu gołą ręką powoduje pozostawienie bardzo słabo widocznego tłustego śladu, który z czasem rozpoczyna korozję powierzchni głowicy.

Gdy ważna taśma zablokuje się w mechanizmie, to prosimy jej siłą nie wyciągać. Na poczekaniu w naszym serwisie wyjmiemy tą taśmę dla Państwa lub odeślemy pod wskazany adres.
Naprawiamy także mechanizmy w głowicach obrotowych dla telewizji dozorowej oraz kamer studyjnych

Wyposażenie serwisu
Tektronix wavewformDysponujemy sprzętem testowym pozwalającym na naprawę praktycznie każdego sprzętu wideo, a w razie potrzeby, gdy np. producent wprowadzi nowy produkt, dokonujemy zakupu nowych narzędzi i przyrządów.
W naszym serwisie dysponujemy zapasem elementów elektronicznych i mechanicznych, które wymieniane są najczęściej.
Z doświadczenia wiemy, które komponenty powinny stale znajdować się w naszym serwisie aby maksymalnie skrócić czas naprawy urządzenia. Nasz sprzęt jest przystosowany do obsługi standardu High Definition (generatory sygnału video HD, waveform HD).
Nasz sprzęt pozwala na wymianę praktycznie dowolnego elementu, którego amatorskie serwisy nie są w stanie wymienić (zalecając wtedy Klientowi wymianę całej płyty), są to np. podgrzewacze na podczerwień płyt PCB, lutownice na gorące powietrze i inne specjalistyczne przyrządy.
Do kalibracji sprzętu stosujemy zalecane przez producenta taśmy i dyski serwisowe, tablice, kolimatory oraz light-boxy.

Błąd obiektywu E:61:10, E:62:10, C:32:60 naprawa
Jest to jeden z częściej pojawiających się błędów obiektywu w kamerach Sony (np. HXR-NX5, HDR-AX2000, HDR-FX1000, DCR-VX2200). Poza błędem E:61:10 dość często występują także błędy E:61:11, E:62:00, E:62:10, E:62:01, C:32:60.
Efektem jest najczęściej niepoprawny fokus (rozmyty obraz) lub silne drżenie obiektywu.
Ten sam efekt występować może w szeregu innych modeli typu PMW-EX1/EX1R, PMW-EX3.
W serwisie Euro Cori usterki tego typu usuwane zwykle są w przeciągu 1 dnia roboczego i najczęściej związane są z naprawą obiektywu. Po naprawie obiektywu przeprowadzane są wszystkie jego niezbędne regulacje (focus i back-focus, stabilizator obrazu, przysłona, itp.).
Koszt naprawy obiektywu wynosi 1500 zł dla kamer Sony HXR-NX5, HVR-Z5, HDR-AX2000, DCR-VX2200 i HDR-FX1000.
Nie zalecamy prowizorycznych napraw obiektywów, jak to stosowane jest przez niektóre serwisy ponieważ z własnego doświadczenia i doświadczenia Klientów wiemy, że tego typu naprawy są krótkotrwałe. A ponieważ profesjonalne kamery wykorzystywane są najczęściej w pracy profesjonalnej i zarobkowej to ryzyko wystąpienia tej usterki podczas pracy musi zostać wyeliminowane. Dla osób mimo wszystko decydujących się na prowizoryczną naprawę obiektywu w nieautoryzowanym serwisie zalecamy przez następnym zleceniem filmowania zaopatrzenie się w paczkę Relanium.
W sporadycznych przypadkach naprawa obiektywu może nie być możliwa i wtedy konieczna jest wymiana obiektywu na nowy.


Błędy i dropy na zapisanym wideo
Problem błędów w zapisanym materiale występuje zarówno w kamerach na kasety cyfrowe jak i na karty pamięci.
Efektem tego problemu są przerwy w nagraniach, zakłócenia wizji i dźwięku, zaginanie taśmy lub zupełny brak zapisanego materiału.
W przypadku kamer na kasety najczęściej za ten problem odpowiada zabrudzony, zużyty lub rozregulowany tor przesuwu taśmy lub zabrudzona, rozregulowana lub uszkodzona głowica. Problem ten mogą także powodować kasety, które znajdowały się w wilgotnym środowisku lub zostały nadmiernie zużyte lub uszkodzone.
W przypadku kamer na karty pamięci często za ten problem odpowiedzialna jest elektronika oraz słabej jakości lub uszkodzona karta pamięci.
W serwisie Euro Cori usterki tego typu usuwane zwykle są w przeciągu kilku godzin lub 1-3 dni roboczych (zależnie od dostępności części na naszym magazynie lub magazynie Sony) i związane są z wymianą zużytych lub uszkodzonych elementów mechanizmu, czyszczenia i regulacji toru przesuwu taśmy, wymiany całego mechanizmu lub wymiany gniazda kart pamięci. Po naprawie przeprowadzane są wszystkie niezbędne regulacje.

Błąd mechanizmu C:32:11, C:31:23
Jest to jeden z częściej pojawiających się błędów mechanizmu w kamerach Sony (np. HDR-FX1, HVR-Z7, HDR-FX7, HDR-FX1000, DCR-VX2000/2100). Poza błędem C:32:11 dość często występują także błędy C:31:23, C:31:22, C:31:40.
Efektem jest najczęściej komunikat o zabezpieczonej przed zapisem kasecie, niewsuwająca się kieszeń mechanizmu, zaginanie taśmy lub błędy w zapisie (szczególnie podczas zapisu HDV).
Ten sam efekt występować może w szeregu innych modeli z mechanizmem na kasety miniDV i HDV.
W serwisie Euro Cori usterki tego typu usuwane zwykle są w przeciągu 1-3 dni roboczych (zależnie od dostępności części na naszym magazynie lub magazynie Sony) i związane są z wymianą zużytych lub uszkodzonych części mechanizmu lub całego mechanizmu. Po naprawie lub wymianie mechanizmu przeprowadzane są wszystkie jego niezbędne regulacje (focus i back-focus, stabilizator obrazu, przysłona, itp.) oraz czyszczenie toru przesuwu taśmy.


Specializacje punktu serwisowego:

[ Pogwarancyjna naprawa Kamery Kraków ], [ Gwarancyjna naprawa Kamery Kraków ], [ Gwarancyjna naprawa Inne / Usługi / Sklepy Kraków ],

Serwis pogwarancyjny Kraków
Euro Cori

Serwis gwarancyjny Kraków
Euro Cori

Usługi powiązane z naprawą sprzętu

Kamery :
-

Panasonic


-

SonyKamery :
-

Panasonic


-

SonyInne / Usługi / Sklepy :
-

Instalacje elektryczne 220 / 380 VInne / Usługi / Sklepy : Kraków :


Nie dotyczy naprawy i serwisu urządzeń.


Serwis naprawa kamer Kraków :


Czyszczenie matrycy, wymiana elementów BGA, SMD, DSP. Naprawa i wymiana wyświetlacza LCD, pierścieni, mechanizmu ustawiania ostrości, mechanizmu zoom w obiektywie, modułu zasilania, autofokusa, spustu i, lampy, uszkodzonego gniazda pamięci, nie działających przycisków i przełączników funkcji w kamerze. Naprawa obiektywu po upadku, zanieczyszczeniu. Naprawa błędów zoom error , focus error, turn of the camera wyświetlanych w kamerze.

Opinie użytkownków
Wpisz adres z którego jedziesz: (Miasto, ulica nr domu)
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
facebook
google+
Poleć znajomym stronę serwisko.pl